11.11.2023

Одеські енергетики звітували про підготовку до зими: провели реконструкцію на 70 млн грн


На Одещині ДТЕК реконструював 11 енергооб'єктів, що забезпечують світлом 37 об'єктів критичної інфраструктури та понад 60 тисяч клієнтів компанії.
Про це повідомляє ДТЕК «Одеські електромережі».
До початку опалювального сезону одеські енергетики завершили реконструкцію 11 енергооб'єктів розподільчих мереж, побудували 25 кілометрів повітряних та кабельних ліній високовольтних і розподільчих мереж, оновили обладнання задля підвищення надійності для 37 об'єктів критичної інфраструктури та 64 тисяч клієнтів Одеси та області.
Ми реконструювали підстанції та розподільчі пункти, проклали повітряні та кабельні лінії напередодні зими. Завдяки цьому ми знизили аварійні ризики та підвищили надійність роботи електромережі 110 та 10 кВ. Це допоможе забезпечити надійним електропостачанням 37 об'єктів критичної інфраструктури, серед яких 13 лікарень, 16 котелень та 8 об'єктів водопостачання та водовідведення, а також домівки 64 тисяч клієнтів по всій області напередодні зими, яка за прогнозами експертів буде складною, − підкреслив Дмитро Григор'єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
Реконструкцію енергооб'єктів виконали на кошти інвестиційної програми компанії. Загальний обсяг інвестицій в оновлення склав понад 70 мільйонів гривень.

10.11.2023

Найближчим часом варто очікувати здорожчання хліба

Виробники хліба будуть змушені підвищувати ціни на свою продукцію у разі збільшення тарифів на електроенергію. Про це заявив віце-президент Асоціації пекарів України Олександр Тараненко коментуючи намір НКРЕКП підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на ринку електроенергії.

“Для хлібопекарської промисловості зміна тарифів спричинить збільшення витрат на виробництво. Ми не можемо обмежити виробництво періодом з низькими тарифами. Суттєву частину процесу виробництва будемо змушені здійснювати в час дії максимальних тарифів”. Цей окремо взятий фактор навряд чи стане причиною значного зростання відпускних цін, але якщо наряду зі збільшенням тарифів на електроенергію збільшаться й інші витрати, а це дуже імовірно, то я не виключаю певного здорожчання хлібобулочної продукції”, — прогнозує віце-президент Асоціації пекарів України.

Раніше стало відомо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), запропонувала збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” на 4-23% в залежності від часу доби.

Востаннє НКРЕКП переглядала прайс-кепи влітку 2023 року, піднявши верхні цінові обмеження на 40-75%. Це відразу ж призвело до зростання ціни електроенергії на третину.

02.11.2023

Чому створення на півдні Одещини нацпарку «Буджацькі степи» має велике значення для всієї України, і навіть Європи

У Бородінській громаді Болградського району створюють Національний природний парк «Буджацькі степи». Про важливість та користь нового національного природного парку розповіли директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохіна, голова Бородінської селищної ради Болградського району Одеської області Олег Дьяков та представник громадської організації «Рівайлдінг Україна» під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

Роботу щодо створення нового об’єкту природно-заповідного фонду Національного природного парку «Буджацькі степи» проводить Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА спільно з Бородінською селищною радою Болградського району та науковцями Дунайського біосферного заповідника, і громадською організацією «Рівайлдінг Україна». Загальна площа Національного природного парку складатиме 9700 гектарів.

Як зазначила Ірина Шатохіна, територія, яка пропонується для створення парку є унікальною для степової зони України. На території мешкають тварини, що занесені до Червоної Книги України, а також рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України. За словами Олега Дьякова, екосистема майбутнього парку спрямована на збереження 48 видів червонокнижних тварин, та 25 видів таких рослин. Також відомо, що це останній значний за площею залишок цілісних буджацьких степів.

Варто зазначити, що до складу парку, разом із цінним степовим і лісовим масивом, пропонується включення чотирьох вже існуючих об’єктів природно-заповідного фонду: ботанічний заказник загальнодержавного значення «Староманзирський», три ландшафтні заказники місцевого значення: «Тарутинський степ», «Діброва Маголевська » і «Діброва Мандзирська».