23.07.2023

Росіяни намагаються створити буферну зону навколо Луганської області, – британська розвідка

Західне угруповання військ держави-агресорки Російської Федерації, ймовірно, намагається створити буферну зону навколо Луганської області.

Про це йдеться в розвідувальному огляді Міністерства оборони великої Британії.

Зазначається, що останніми днями спостерігалося посилення артилерійських обстрілів на північній ділянці лінії фронту, в Луганській та Харківській областях і, ймовірно, це супроводжувалося деяким збільшенням атак російських невеликих груп, проте ситуація не зовсім зрозуміла через російську дезінформацією.

У відомстві вказують що держава-агресорка, ймовірно, досягла лише незначних успіхів, але її відновлена ​​активність на півночі підкреслює важливість району для Кремля, оскільки вона нині відчуває значний тиск у південному запорізькому секторі.

"Західне угруповання військ Росії, ймовірно, намагається просунутися назад до річки Оскіл, щоб створити буферну зону навколо Луганської області, володіння якою Росія майже точно вважає однією зі своїх основних цілей війни", – йдеться в повідомлення.

22.07.2023

У США немає достатніх запасів ATACMS для передачі Україні, - Washington Post

США не ухвалюють рішення про передачу Україні ракет ATACMS через брак запасів цих ракет на американських військових складах.

Про це пише Washington Post.

"Пентагон переконаний, що у Києва є більш нагальні потреби, ніж ATACMS, й переймається, що передача Україні цієї зброї у кількості, достатній для здійснення впливу на полі бою, суттєво знизить готовність США до інших можливих конфліктів", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що арсенал ATACMS американських військових певний час не поповнюється, оскільки армія очікує вже цього року взяття на озброєння наступного покоління тактичних ракет під назвою Prism.

"Обмежена кількість ATACMS - найбільше занепокоєння американських військових. Хоча точна їх кількість в арсеналі США засекречена, Lockheed Martin за весь час виготовив близько 4000 ракет, багато з яких було використано армією США в боях, навчання чи випробовуваннях. Водночас близько 900 ракет упродовж минулого десятиріччя було продано іноземним союзникам й партнерами, в тому числі 211 - після початку війни в Україні", - стверджує WP.

06.07.2023

Обстріл Львова: в Human Rights Watch ніяк не відреагували на ракетний удар ЗС РФ


Обстріл Львова: в Human Rights Watch ніяк не відреагували на ракетний удар ЗС РФ

Міжнародна грантова організація Human Rights Watch не оприлюднила жодного слова щодо ракетної атаки бандформувань РФ по Львову, яка сталась в ніч на 6 липня. Натомість організація опублікувала звинувачення щодо використання Збройними Силами України касетних боєприпасів. З позицією Human Rights Watch можна познайомитись в офіційному Twitter.

6 липня від імені Human Rights Watch опубліковано 6 дописів. З них два присвячені російсько-українській війні.

У першому дописі захисники прав людей пишуть про жахливу долю дітей у майбутньому. При цьому описують гіпотетичних хлопчика та дівчинку, які у 2034 році зустрінуться з наслідками війни у вигляді касетних боєприпасів.