11.11.2023

Одеські енергетики звітували про підготовку до зими: провели реконструкцію на 70 млн грн


На Одещині ДТЕК реконструював 11 енергооб'єктів, що забезпечують світлом 37 об'єктів критичної інфраструктури та понад 60 тисяч клієнтів компанії.
Про це повідомляє ДТЕК «Одеські електромережі».
До початку опалювального сезону одеські енергетики завершили реконструкцію 11 енергооб'єктів розподільчих мереж, побудували 25 кілометрів повітряних та кабельних ліній високовольтних і розподільчих мереж, оновили обладнання задля підвищення надійності для 37 об'єктів критичної інфраструктури та 64 тисяч клієнтів Одеси та області.
Ми реконструювали підстанції та розподільчі пункти, проклали повітряні та кабельні лінії напередодні зими. Завдяки цьому ми знизили аварійні ризики та підвищили надійність роботи електромережі 110 та 10 кВ. Це допоможе забезпечити надійним електропостачанням 37 об'єктів критичної інфраструктури, серед яких 13 лікарень, 16 котелень та 8 об'єктів водопостачання та водовідведення, а також домівки 64 тисяч клієнтів по всій області напередодні зими, яка за прогнозами експертів буде складною, − підкреслив Дмитро Григор'єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
Реконструкцію енергооб'єктів виконали на кошти інвестиційної програми компанії. Загальний обсяг інвестицій в оновлення склав понад 70 мільйонів гривень.

10.11.2023

Найближчим часом варто очікувати здорожчання хліба

Виробники хліба будуть змушені підвищувати ціни на свою продукцію у разі збільшення тарифів на електроенергію. Про це заявив віце-президент Асоціації пекарів України Олександр Тараненко коментуючи намір НКРЕКП підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на ринку електроенергії.

“Для хлібопекарської промисловості зміна тарифів спричинить збільшення витрат на виробництво. Ми не можемо обмежити виробництво періодом з низькими тарифами. Суттєву частину процесу виробництва будемо змушені здійснювати в час дії максимальних тарифів”. Цей окремо взятий фактор навряд чи стане причиною значного зростання відпускних цін, але якщо наряду зі збільшенням тарифів на електроенергію збільшаться й інші витрати, а це дуже імовірно, то я не виключаю певного здорожчання хлібобулочної продукції”, — прогнозує віце-президент Асоціації пекарів України.

Раніше стало відомо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), запропонувала збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” на 4-23% в залежності від часу доби.

Востаннє НКРЕКП переглядала прайс-кепи влітку 2023 року, піднявши верхні цінові обмеження на 40-75%. Це відразу ж призвело до зростання ціни електроенергії на третину.

02.11.2023

Чому створення на півдні Одещини нацпарку «Буджацькі степи» має велике значення для всієї України, і навіть Європи

У Бородінській громаді Болградського району створюють Національний природний парк «Буджацькі степи». Про важливість та користь нового національного природного парку розповіли директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохіна, голова Бородінської селищної ради Болградського району Одеської області Олег Дьяков та представник громадської організації «Рівайлдінг Україна» під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

Роботу щодо створення нового об’єкту природно-заповідного фонду Національного природного парку «Буджацькі степи» проводить Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА спільно з Бородінською селищною радою Болградського району та науковцями Дунайського біосферного заповідника, і громадською організацією «Рівайлдінг Україна». Загальна площа Національного природного парку складатиме 9700 гектарів.

Як зазначила Ірина Шатохіна, територія, яка пропонується для створення парку є унікальною для степової зони України. На території мешкають тварини, що занесені до Червоної Книги України, а також рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України. За словами Олега Дьякова, екосистема майбутнього парку спрямована на збереження 48 видів червонокнижних тварин, та 25 видів таких рослин. Також відомо, що це останній значний за площею залишок цілісних буджацьких степів.

Варто зазначити, що до складу парку, разом із цінним степовим і лісовим масивом, пропонується включення чотирьох вже існуючих об’єктів природно-заповідного фонду: ботанічний заказник загальнодержавного значення «Староманзирський», три ландшафтні заказники місцевого значення: «Тарутинський степ», «Діброва Маголевська » і «Діброва Мандзирська».

26.10.2023

У YouTube з’явиться 30 нових функцій

Google анонсувала безліч нових функцій для своєї популярної платформи потокового відео. YouTube отримає близько 30 нових функцій і оновлень дизайну. Не всі з них заслуговують на увагу, проте деякі користувачі чекали з нетерпінням. Це стабільна гучність, оновлення бібліотеки та функція пошуку пісень, схожа на Shazam.

Стабільна гучність забезпечить управління звуком на мобільних пристроях. Функція прибирає дратівливу різницю в гучності відео, тому тепер користувачі не будуть підстрибувати від різкого шуму. Зараз вона ввімкнена в налаштуваннях за замовчуванням, тому відключати її потрібно вручну.

Відтворювати відео (в повноекранному або портретному режимі) можна буде з подвійною швидкістю, якщо натиснути в будь-якому місці плеєра (покажчиком миші або пальцем, залежно від пристрою) і утримати натиснутою кнопку. Щойно ви промотаєте до потрібної частини відео, відпустіть кнопку. Ця функція буде доступна у веб-браузері, на планшетах і мобільних пристроях. Завдяки збільшеним зображенням попереднього перегляду вам буде простіше знайти потрібний уривок.

14.10.2023

Xiaomi 27 жовтня випустить заміну Android під назвою MIOS

Якийсь час тому ми чули, що компанія Xiaomi більше не має наміру випускати прошивку MIUI.

Тепер новий слух вказує на те, що Xiaomi хоче випустити власну альтернативу Android, яка отримає назву MIOS.

Xiaomi, можливо, черпає натхнення з досвіду Huawei, яка успішно адаптувала HarmonyOS для широкого спектру пристроїв: від розумного годинника і телевізора до автомобілів. Крім того, Xiaomi також планує випускати свої власні автомобілі, що також вимагатиме власної операційної системи.

Важливо, що MIOS не замінить MIUI у смартфонах. Принаймні деякі джерела впевнені, що випуск MIUI 15 не скасовується. Прем'єра MIOS очікується 27 жовтня, і цього дня планується представлення смартфонів Xiaomi 14 та Xiaomi 14 Pro.

10.09.2023

"Бог не завжди захищає нас" - прем'єр-міністр Ізраїлю закликав хасидів не їхати в Умань

Hasidic Jews in Uman celebrate the Jewish New Year, Rosh Hashanah

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу звернувся до громадян Ізраїлю, які планують поїздку до Умані на Рош-га-Шана з закликом не їхати до України через ракетну небезпеку, повідомляє The Times of Israel.

Нетаньягу наголосив, що поїздка до Умані на святкування Рош-га-Шана є небезпечною, попри те, що уряд країни схвалює допомогу для таких паломників.

"Громадяни Ізраїлю, які їдуть в Україну, повинні взяти на себе особисту відповідальність за свої поїздки, - сказав він на засіданні уряду.

"Бог не завжди захищає нас, ні на європейській землі, ні на українській", - наголосив Нетаньяху.

23.07.2023

Росіяни намагаються створити буферну зону навколо Луганської області, – британська розвідка

Західне угруповання військ держави-агресорки Російської Федерації, ймовірно, намагається створити буферну зону навколо Луганської області.

Про це йдеться в розвідувальному огляді Міністерства оборони великої Британії.

Зазначається, що останніми днями спостерігалося посилення артилерійських обстрілів на північній ділянці лінії фронту, в Луганській та Харківській областях і, ймовірно, це супроводжувалося деяким збільшенням атак російських невеликих груп, проте ситуація не зовсім зрозуміла через російську дезінформацією.

У відомстві вказують що держава-агресорка, ймовірно, досягла лише незначних успіхів, але її відновлена ​​активність на півночі підкреслює важливість району для Кремля, оскільки вона нині відчуває значний тиск у південному запорізькому секторі.

"Західне угруповання військ Росії, ймовірно, намагається просунутися назад до річки Оскіл, щоб створити буферну зону навколо Луганської області, володіння якою Росія майже точно вважає однією зі своїх основних цілей війни", – йдеться в повідомлення.

22.07.2023

У США немає достатніх запасів ATACMS для передачі Україні, - Washington Post

США не ухвалюють рішення про передачу Україні ракет ATACMS через брак запасів цих ракет на американських військових складах.

Про це пише Washington Post.

"Пентагон переконаний, що у Києва є більш нагальні потреби, ніж ATACMS, й переймається, що передача Україні цієї зброї у кількості, достатній для здійснення впливу на полі бою, суттєво знизить готовність США до інших можливих конфліктів", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що арсенал ATACMS американських військових певний час не поповнюється, оскільки армія очікує вже цього року взяття на озброєння наступного покоління тактичних ракет під назвою Prism.

"Обмежена кількість ATACMS - найбільше занепокоєння американських військових. Хоча точна їх кількість в арсеналі США засекречена, Lockheed Martin за весь час виготовив близько 4000 ракет, багато з яких було використано армією США в боях, навчання чи випробовуваннях. Водночас близько 900 ракет упродовж минулого десятиріччя було продано іноземним союзникам й партнерами, в тому числі 211 - після початку війни в Україні", - стверджує WP.

06.07.2023

Обстріл Львова: в Human Rights Watch ніяк не відреагували на ракетний удар ЗС РФ


Обстріл Львова: в Human Rights Watch ніяк не відреагували на ракетний удар ЗС РФ

Міжнародна грантова організація Human Rights Watch не оприлюднила жодного слова щодо ракетної атаки бандформувань РФ по Львову, яка сталась в ніч на 6 липня. Натомість організація опублікувала звинувачення щодо використання Збройними Силами України касетних боєприпасів. З позицією Human Rights Watch можна познайомитись в офіційному Twitter.

6 липня від імені Human Rights Watch опубліковано 6 дописів. З них два присвячені російсько-українській війні.

У першому дописі захисники прав людей пишуть про жахливу долю дітей у майбутньому. При цьому описують гіпотетичних хлопчика та дівчинку, які у 2034 році зустрінуться з наслідками війни у вигляді касетних боєприпасів.

29.03.2023

При продажу української пшениці Україну грабують двічі: розслідування

Реалізується ця схема через відкриття компаній на підставних осіб та на загублені паспорти.

У рамках схеми, за якою з України вивозиться пшениця, нашу країну фактично обкрадають, причому відбувається це двічі. 

Про це пише Поштівка з посиланням на розслідування ЗМІ.

Як виявив аналіз поставок української пшениці у другому півріччі 2022-го, перший раз грабунок відбувається, коли зерно продається за найнижчими у світі цінами. Другий - коли гроші від її продажу "осідають" не в Україні, позбавляючи державу частини податків і валютної виручки.

Реалізується ця схема через відкриття компаній на підставних осіб та на загублені паспорти.

"Це історії про відвертий кримінал, коли зернотрейдингом займаються компанії, мета яких проста — продати зерно і закритися до того моменту, поки не настане строк повернення валютної виручки. Це буквальне вимивання грошей із країни у найскрутніші для неї часи", - наголошує видання.

За даними джерела ZN.UA на ринку, справа зайшла вже так далеко, що тепер фіктивні компанії навіть рахунків у банках не мають, а зразу в угоді прописують, що оплату має отримати третя юрособа в іншій юрисдикції.

У 2022 році ця схема реалізовувалася через постачання пшениці до Туреччини, Румунії, Іспанії, Польщі, Індонезії, Італії, Бангладеш.

А виручка в цей же період осідала переважно в Швейцарії, Великій Британії, Кіпрі, Польщі, ОАЕ, Угорщині, Сейшельських Островах. Втім, більш ретельний аналіз виявив ще чимало офшорних і низькоподаткових юрисдикцій, у яких осідає наша виручка за продану пшеницю. Що офшорніше, то дешевше.

21.03.2023

Окупанти обстріляли прикордонні села Порохонь і Студенок Сумської області

Російські окупанти обстріляли райони сіл Порохонь і Студенок Шосткинського району Сумської області, а також дорогу біля с. Сеньківка Чернігівського району у вівторок у другій половині дня, повідомляють на сторінці Оперативного командування "Північ" у фейсбуці.

"З 15:55 до 16:10 зафіксовано 10 приходів, імовірно з міномета 120 мм, у район н.п. Студенок (Сумська обл.)... З 16:00 до 16:10 зафіксовано по 2 приходи, імовірно з міномета 120 мм, у районі н.п. Порохонь (Сумська обл.). Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення або пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що окупанти продовжили обстріли дороги біля сіл Сеньківка та Хрінівка Чернігівського району Чернігівської області - з 15:55 до 16:35 зафіксовано 27 приходів, також без втрат. З 10:35 до 10:55 у цей же район було 13 приходів.

Порохонь розташоване за 1 км від кордону з РФ, Студенок безпосередньо примикає до кордону. Сеньківка розташована за 2 км від місця сходження кордонів України, Білорусі та РФ, Хрінівка розташована по сусідству, за 3 км від кордону з РФ.

20.03.2023

У бюджеті РФ утворилась велика "діра"

На Росії виник історичний дефіцит – близько 23 млрд доларів в січні. Тоді російські чиновники послалися на високі бюджетні витрати (у першому місяці цього року вони становили 41,9 млрд доларів). У лютому витрати скоротилися до 34,7 млрд доларів. А місячний дефіцит бюджету зменшився до 10,5 млрд доларів.

У лютому ситуація справді покращилася, проте загалом бюджетна криза в РФ триває. Наприкінці лютого запровадили ембарго проти російських нафтопродуктів, тож головним залишається питання: якими будуть цифри у березні. Якщо Росія зазнає додаткових втрат, є ймовірність, що резерви агресора можуть кардинально скоротитися вже цього року.

Головні цифри бюджету РФ за січень-лютий:

  • витрати злетіли в 1,5 раза і сягнули 5,7 трлн руб. (75,3 млрд доларів);
  • доходи скоротилися на 25% і становили 3,2 трлн руб. (42,2 млрд доларів);
  • нафтогазові доходи були на рівні 947 млрд руб. (12,5 млрд доларів), що на 46% менше від минулорічних;
  • дефіцит сягнув 2,58 трлн руб. (34 млрд доларів).

19.03.2023

46 автомобілів, більше 1000 пічок-буржуйок, дрони та іншу допомогу Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я» передав військовим

Співзасновник Благодійного фонду Урбанського «Придунав’я», заступник голови Одеської обласної ради Олександр Урбанський звітував про роботу Фонду за минулий рік. Про це пише Поштівка з посиланням на Укрінформ.

З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я» допомагає українським захисникам.

За минулий рік Фондом було зроблено:

  • передано військовим на фронт 46 автомобілів різного класу та дрони;
  • організовано виробництво та відправлено на фронт більше 1000 пічок-буржуйок;
  • виготовлено та передано сотні протитанкових «їжаків» та «часників» для забезпечення безпеки мешканців населених пунктів;
  • організовано харчування територіальної оборони Ізмаїла;
  • надана допомога у доставці продовольства до торговельної мережі Ізмаїла;
  • надано 40 тонн продуктів харчування та засобів гігієни для переселенців та людей, які опинились в скрутному становищі;
  • придбано десятки тон дизпалива для військових та цивільних потреб;
  • передано десятки генераторів різної потужності – від 7 кВт до 150 кВт - установам і медзакладам населених пунктів Бессарабії.

26.01.2023

Огляд: дослідження викриває «мережу медіа-зв’язків» Джорджа Сороса для маніпулювання громадською думкою

 https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEidI9gFKffrTLoLeDJ8sKy8XWJ9LtRXGyensftSYhVHcUUvEzqcL2mhsVM8uLOEhYcpNhRQOysXlHaiBns9DHEMmBwmkBeoFlijiJHDpy605YsL-RTmTz33B3H9Lz1mxHzgodNdcmf0766LzJ3xKcVAFu7QSjDYIATNx6rfHznkCEsTLTCVcGa8W4n6/s800/10278411.jpg

Хоча останнім часом вибухають скандали щодо маніпулювання соціальними медіа урядовими установами США, варто зазначити, що насправді «свобода преси», якою завжди хвалилися американські ЗМІ довгий час панувала не тільки державна, а й грошова політика, - пише Поштівка з посиланням на Сіньхуа.

Згідно з дослідженням, проведеним Media Research Center Business, магнат угорського походження Джордж Сорос має зв’язки з деякими з найвпливовіших людей у США та іноземних ЗМІ.

Доповідь викрила зв’язки між ліберальним фінансистом-мільярдером і 54 відомими діячами ЗМІ. Як задокументовано його авторами Джозефом Васкезом і Деном Шнайдером, до них належать репортери, ведучі, оглядачі, редактори, керівники новин і журналісти.

Сорос витратив сотні мільйонів доларів США на хабарі, щоб побудувати власну «мережу медіа-зв’язків», щоб маніпулювати громадською думкою, повідомляють американські ЗМІ.