16.07.2019

"Ініціативна група" з колишніх співробітників дестабілізує роботу Українського Дунайського пароплавства, - ЗМІ

"Ініціативна група" з колишніх співробітників ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП, Ізмаїл, Одеська обл.) і кандидата і депутати дестабілізує роботу підприємства, пише delo.ua.


Згідно з опублікованою у вівторок статті "Хто розгойдує човен на Дунаї", група рейдерів на чолі з колишнім заступником голови правління УДП Володимиром Запорожаном свідомо дискредитують керівництво підприємства в очах президента України Володимира Зеленського і домагаються зниження ринкової вартості компанії х метою її приватизації на невигідних для держави умовах.

Група рейдерів, до якої, крім Запорожана, входять колишня заступник голови правління УДП Зоя Шкурко, кандидат у народні депутати Віктор Куртєв і кілька капітанів суден, звинувачує керівництво УДП нібито в непрозорій кадровій політиці, неефективній роботі підприємством і корупційних схемах при продажу непридатного до роботи теплохода через систему ProZorro.

"Інформаційні атаки з боку опонентів допомагають їм добитися зниження ринкової вартості одного з ключових підприємств галузі. А спроби адміністрації розвивати компанію були зустрінуті" ініціативною групою "в штики", - наголошується в матеріалі delo.ua.

Згідно зі статтею, керівництво підприємства розцінює скандал як спробу зірвати реалізацію Стратегічного плану розвитку компанії на 2019-2023 роки і провести його якнайшвидшу приватизацію за заниженою ціною.

15.07.2019

МЗС України застерігає Угорщину від втручання у вибори

МЗС: Росія вчинила агресію, є стороною міжнародного збройного конфлікту і відповідальна за наслідки Поштівка image 1

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість останніми діями владою Угорщини, які мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя України перед позачерговими виборами у Верховну раду.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу МЗС України.

У відомстві зазначається, що недавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Брензовичом в Будапешті, викликає стурбованість української сторони.

Крім того, Україна стурбована поруч візитів на Закарпатті офіційних осіб Угорщини і їх публічними заявами агітаційного характеру в підтримку Брензовича та інших кандидатів на позачергових виборах у Верховну раду.

Крім того, МЗС з подивом дізнався, що, незважаючи на відповідну рекомендацію української сторони, 15 липня на Закарпатті по дипломатичному паспорту з неофіційним візитом прибув глава Адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш для участі в публічному заході в Ужгородському районі.

"Вважаємо такі дії угорської сторони порушенням дипломатичних канонів і духу добросусідства. Українська сторона залишає за собою право на кроки для запобігання втручання Угорщини у внутрішні справи України", – заявили в міністерстві.

Міністерство рекомендує владі Угорщини до завершення виборчого процесу утриматися від подорожей на Закарпатті та інших заходів, які можуть розцінюватися як агітація.

11.07.2019

В Исакче только сейчас приступают к строительству паромной переправы — закончат минимум через семь месяцев


Румынская компания Navrom Bac Galaţi, которая занимается строительством переправы в Исакче, только сейчас подписала с фирмой Frigomatic SRL Tulcea договор на выполнение работ по «Восстановлению паромной переправы между Исакчей (Румыния) и Орловкой (Украина)», где должна быть открыта паромная линия между двумя странами. Заявленный срок исполнения работ составит семь месяцев с даты выдачи приказа о начале работ. Об этом сообщает газета «Дунаец» со ссылкой на румынское издание «Viaţa Liberă».


Стоимость контракта составляет 5,2 млн. леев (почти 32 млн грн). Финансирование работ будет предоставлено компанией Navrom Bac через европейские невозмещаемые фонды в рамках операционной Программы «Infrastructură Mare (POIM), Axa Prioritară 2».

03.07.2019

ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 80 тисяч євро за порушення прав людини в Придністров'ї


ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 80 тисяч євро в трьох справах щодо порушення прав людини в Придністров'ї. Рішення опубліковані на офіційному сайті ЄСПЛ 2 липня, передає Поштівка.

ЄСПЛ визнав Росію винною в порушенні права на власність, права на справедливий суд, і в нелюдському утриманні під вартою в Придністров'ї. Порушення відбувалися в період з 2006 по 2010 роки, як в самому Придністров'ї, так і прилеглій «зоні безпеки» - селі Варниця, район Аненій Ной і село Коржова, район Дубоссари.

ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити понад 80 тисяч євро постраждалим.

ЄСПЛ розглянув три справи: «Антонов та інші проти Республіки Молдова та Росії», «Пантелейчук проти Республіки Молдова та Росії» і «Бесляга проти Республіки Молдова та Росії».

Адвокати Promo-LEX уточнюють, що РФ повинна виплатити по трьох справах 80 550 євро за трьома рішеннями.

З 2004 року ЄСПЛ виніс 25 рішень за фактом порушень прав людини в Придністров'ї в 39 справах.

Сума збитків, як оцінив ЄСПЛ, склала 5 206 659 євро. Частина Російської Федерації для оплати становить 4 997 359 євро, а Республіка Молдова - 209 300 євро.

Російська Федерація виплатила лише 769 320 евро, Республіка Молдова - 205 300 євро.