26.02.2018

Українське Дунайське пароплавство переводить свій флот під прапор Словаччини

Дунайское пароходство

ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) реалізує програму з переведення частини комерційного флоту під прапор Словаччини з тим, щоб зайти на ринок перевезення вантажів з/в порт Констанца. Про це повідомив в.о. голови правління судноплавної компанії Дмитро Чалий.

"Пароплавство здійснює роботу з переведення флоту, який знаходиться в оперуванні, під прапор Словаччини, що дозволить уникнути обмежень "третього прапора" в портах Румунії. Це дасть можливість флоту пароплавства брати участь в перевезеннях з/на глибоководний порт Констанца, який сьогодні є одним з головних транспортних хабів у Східній Європі", – розповів Чалий.

За його словами, це один із кроків, які робить УДП для якісного зростання вантажної бази. Ще одним потенційним джерелом збільшення перевезень є повернення традиційного вантажопотоку – залізорудної сировини (ЗРС) Полтавського ГЗК (маршрут Ізмаїл – австрійський Лінц), яке в 2012-2013 рр. становило до 40% від загальних експортних перевезень компанії. З другого кварталу 2014 року УДП фактично не бере участі в перевезенні цього ЗРС.

"У випадку його відновлення можливо розраховувати на перевезення до 300 тис. тонн на рік", – повідомив Чалий.

Крім того, він заявив, що УДП сподівається на зростання перевезень на меткомбінат Смедерево.

"Іншим традиційним вантажопотоком пароплавства є залізорудна сировина на металургійний комбінат Смедерево (Сербія). Сьогодні він працює на повну потужність, і простежується можливість розширення виробництва. Можливе збільшення перевезень як рудних вантажів і вугілля в експортному напрямку, так і готової продукції комбінату", – зазначив в.о. керівника УДП.

Він також спрогнозував вантажопотік УДП в 2018 році.

"Обсяг вантажоперевезень річковим флотом ПрАТ" УДП "запланований на рівні 2 млн 450 тис. тон, у тому числі експорт – 1 млн 450 тис. тон, між іноземними портами (МІП) + імпорт + транзит – 1 млн тон. Після тривалого затишшя з другої половини лютого зафіксовано пожвавлення зернового ринку. Зараз ведеться договірна робота, вже підписано кілька контрактів на перевезення зернових вантажів у МІПі", – розповів Чалий.

У цілому, за його словами, Дунайський фрахтовий ринок є конкурентним, з великою кількістю дрібних судновласників і характеризується відсутністю довгострокових контрактів і перевезеннями на спотових умовах.


18.02.2018

Редактора чортківського видання підозрюють у розпалі міжнаціональної ворожнечі


За розпалювання міжнаціональної ворожнечі можливо відповідатиме редактор чортківського видання Маряна Полянська. А саме, за опубліковану в газеті статтю від 2 лютого 2018 року “Жиди чи євреї”, автором якої вона є.

Слідчі встановили, що зазначений матеріал містить ознаки порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності. Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 161 КК України. Слідство триває, повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області. 

В статті під назвою «Жиди чи євреї?», автор вирішила з’ясувати, чому при владі в Україні «так багато жидів». В публікації Мар’яна Полянська заявила про єврейське походження більшості світових та українських політичних лідерів. «Зараз можемо спостерігати, як жиди активно вкорінюються серед усіх гілок влади багатьох країн світу. Трамп, Меркель, Саакашвілі, Ширак, Саркозі, Берлусконі, Трумен, Лінкольн і ще багато президентів – всі вони євреї», – написала автор. А також згадала у цьому контексті Петра Порошенка, Володимира Гройсмана, Арсенія Яценюка та інших представників української влади.

16.02.2018

Компанія Порошенка продовжує торгувати з сепаратистським регіоном Молдови


З 2014 по першу половину 2017 року Рошен наторгувала з компанією у Придністров'ї на суму близько 3 млн доларів.

Компанія Roshen є одним з найбільших відправників товарів в самопроголошену Придністровську Молдавську республіку.

Основним бізнес-партнером компанії президента Петра Порошенка є придністровська компанія "Шериф" олігарха Віктора Гушана, пише видання Rise.

Журналісти з'ясувалися, що компанії Порошенка і придністровського імпортера уклали сотні торгових операцій. За інформацією видання, з 2014 по першу половину 2017 року Рошен наторгувала з "Шерифом" на суму близько 3 млн доларів.

Крім того, торгівля між двома компаніями відюувалася в обхід контролю Молдовою, тобто безпосередньо через Придністров'я.

Нагадаємо, на зустрічі в Молдові в липні 2017 року президент України і власник Рошена Петро Порошенко запевняв, що Київ виступає за відкриття спільних пунктів контролю по всій придністровській ділянці кордону "для забезпечення прозорості та ефективної боротьби з контрабандою та корупцією".

11.02.2018

Грузооборот Одесского морпорта (Украина) в январе 2018 года снизился на 10,1% - до 1,78 млн тонн



Объем грузооборота Одесского морского порта (Украина) в январе 2018 года составил 1,78 млн тонн, что на 10,1% ниже показателя аналогичного периода прошлого года, передает «Интерфакс-Украина».

За отчетный период порт снизил перевалку экспортных грузов на 20% - до 1,29 млн тонн, импортных - увеличил на 70,6% до 358,7 тыс. тонн, транзитных - сократил на 12,5% до 126,8 тыс. тонн, каботажных грузов порт не переваливал.

Перевалка наливных грузов увеличилась на 61%% - до 123,6 тыс. тонн, тарно-штучных - сократилась на 1,6% - до 995 тыс. тонн, сухих - уменьшилась на 25,8% до 661,5 тыс. тонн.

Одесский морской порт расположен в юго-западной части Одесского залива на искусственно образованной территории площадью 141 га. В порту обслуживаются суда длиной до 330 м и осадкой до 13 м. Общая протяженность причальной линии - более 9 км. Мощности предприятия позволяют ежегодно перерабатывать более 21 млн тонн сухих и 25 млн тонн наливных грузов, контейнерные терминалы рассчитаны на перегрузку более 900 тыс. TEUs. Пассажирский комплекс способен обслужить до 4 млн туристов в год.

Согласно реестру АМПУ, в порту работают ДП «КТО», ООО «Бруклин-Киев», ООО «Металзюкрайн Корп», ООО «Новолог», ООО «Олимпекс Купе Интернешнл», ООО «Новотех-Терминал», ООО «УНСК», ПАО «ГПЗКУ «Одесский зерновой терминал» и другие портовые операторы.

Одесский морпорт в 2016 году сократил грузооборот в сравнении с 2016 годом на 4,4% — до 24,13 млн тонн.

08.02.2018

В Луганской области под обстрел попали украинские пограничники

В штабе АТО заявляют о совершении обстрела позиций украинских пограничников в Луганской области с территории России.


Об этом говорится в заявлении пресс-центра штаба АТО.
«Сегодня (8 февраля – ред.) около 12:30 вблизи населенного пункта Ушаковка Луганской области с территории Российской Федерации был осуществлен провокационный обстрел с применением стрелкового оружия в направлении подразделений, которые обеспечивают охрану государственной границы Украины. Военнослужащие не пострадали. Огонь в ответ не открывался», – заявили в штабе.
Там подчеркнули, что подобным обстрелом был грубо нарушен режим госграницы, кроме того, подвержены опасности жизни украинских военнослужащих.
«В случае получения соответствующих распоряжений и по требованию обстановки военнослужащие имеют право применять оружие для защиты суверенитета и территориальной целостности нашего государства», – говорится в заявлении.

07.02.2018

МВФ: найнижчий обсяг тіньової економіки був при Тимошенко, найвищий – при Кучмі

МВФ видав Україні черговий транш Поштівка

Міжнародний валютний фонд опублікував доповідь про обсяг тіньової економіки 158 країн світу в період з 1991 до 2015 року.

Про це йдеться в тексті доповіді МВФ, повідомляє Поштівка.

Згідно з оцінками МВФ, в Україні економіка перебувала в тіні всі роки незалежності держави. Найнижчий обсяг тіньової економіки був при Тимошенко-прем'єрі в 2008 році (президентом на той момент був Віктор Ющенко, однак згідно з Конституцією, у Глави держави не було повноважень втручатися в економічні процеси), найвищий – при Президенті Кучмі в 1998 році (прем'єр міністром на той момент був Валерій Пустовойтенко, проте основні кермо влади належали все ж Главі держави).

Так, МВФ оцінив обсяг тіньової економіки України в 1991 році в 38,96% від ВВП.

Рекордних показників 57% рівень тіньової економіки в країні досяг в 1998 році.

До мінімальних 36,65% обсяг тіні зменшився в 2008 році.

Останній показник в доповіді МВФ – 2015 рік, коли рівень тіньової економіки України був оцінений в 42,9%.

Для порівняння, найвищий обсяг тіньової економіки, згідно з доповіддю, був зафіксований в Зімбабве – 60,6% і Болівії – 62,3%. Найнижчі показники тіньової економіки в Австрії – 8,9% і Швейцарії – 7,2%.


В Україні зростуть ціни на бензин – прогноз НБУ

В Україні стрімко подорожчає бензин Поштівка

Інші товари також отримають "націнку" через подорожчання бензину

У 2018 році в Україні бензин в Україні подорожчає на 10,8%. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України (НБУ), повідомляє Поштівка.

Крім того, інші товари також отримають "націнку" через подорожчання бензину. Ціни на нафтопродукти зростають у всьому світі, а в такій ситуації виробники, як правило, заздалегідь закладають у вартість своєї продукції підвищену "бензинову" або транспортну складову.

Тільки за січень подорожчання бензину на автозаправках України склало 7%. Якщо на початку січня бензин марки А-92 коштував в середньому 27,7 грн/л, то на початку лютого – вже 29,64 грн (+7%). Бензин А-95 на початку січня коштував 28,43 грн/л, а на початку лютого – 30,39 грн/л (+6,9%). Дизпальне за місяць подорожчало з 26,21 до 28,21 грн/л (+7,6%).