29.12.2018

Кабмін збільшив дефіцит Пенсійного фонду

Власні доходи Пенсійного фонду в 2018 році зменшилася на 6,54 млрд грн

Кабінет міністрів України вніс зміни до бюджету Пенсійного фонду на 2019 рік, зменшивши його власні доходи, проте збільшивши фінансування з держбюджету.

Про це повідомляє «Поштівка» посилаючись на постанову Кабміну, оприлюднену на урядовому порталі.

Згідно з документом, власні доходи Пенсійного фонду в 2018 році зменшилася на 6,54 млрд грн – до 206,92 млрд грн із 213,46 млрд грн через зменшення надходжень від єдиного соціального внеску (до 201,71 млрд грн із 208,26 млрд грн).

Водночас кошти з державного бюджету на фінансове забезпечення виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіцит коштів Пенсійного фонду збільшено на 10,77 млрд грн – до 150,09 млрд грн.

Відповідно до постанови, загальні доходи Пенсійного фонду збільшено на 5,15 млрд грн – до 358,78 млрд грн.

28.12.2018

У Порошенка немає шансів бути переобраним – соціологи

Петро Порошенко не зможе ще раз обійняти найвищу державну посаду, оскільки українці не бачать його наступним президентом України. Про це свідчать результати масштабного дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

За результатами останнього всеукраїнського опитування, у другому турі виборів Президента України Порошенко майже вдвічі програє лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Відповідно до соціології, лідерка "Батьківщини" з великим відривом перемагає усіх своїх імовірних супротивників. Так, у другому турі Юлію Тимошенко готові підтримати 34% виборців. Тим часом Петро Порошенко залишається аутсайдером виборчих перегонів: за нього свої голоси збирається віддати лише 18% українців. Такий розподіл електоральних настроїв спостерігається по всій країні: Юлія Тимошенко виграє у Петра Порошенка в усіх 24 областях України.

Окрім того, згідно з результатами соцопитування, українці не вірять у те, що Порошенко взагалі може стати Президентом знову. Лише 12% опитаних вважають, що чинний голова держави переможе на виборах.

Соціологічне опитування проводилося у період з 16 листопада по 10 грудня 2018 року. У дослідженні, здійсненому за методом особистого інтерв'ю, взяли участь 40 000 респондентів, по 1600 у кожній області України (окрім окупованих територій Криму та Донбасу). Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури кожної області. Похибка становить не більше 0.5%.

Нагадаємо, президентські вибори 2019 року стануть сьомими за рахунком. Досі лише одному українському Президенту вдалося обіймати цю посаду два строки поспіль. Леонід Кучма був главою держави з 1994 до 2004 року.

24.12.2018

Лукашенко відмовився називати РФ “братньою державою”: лише партнером

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію "братньою державою", а лише партнером, оскільки у РФ "це поняття більше неприйнятне".

Про це він заявив на нараді з актуальних питань співробітництва з Росією, передає прес-служба глави Білорусі.

"Я вже не кажу братньою державою, тому що, як мене інформують, в Росії це не сприймається. Нібито прийшли нові люди, яким це поняття неприйнятне. Що ж, будемо партнерами", — сказав Лукашенко.

Водночас, за його словами, Росія для Білорусі є ключовим зовнішнім партнером.

"Ми завжди підкреслювали значимість цієї взаємодії. Всебічний характер наших відносин має серйозне значення не тільки для Білорусі, але також і для Росії", — каже білоруський лідер.

Лукашенко висловив занепокоєння, що, у той час, коли з усіх питань співпраці з Росією на різних рівнях ухвалені низка рішень, вони не усі виконуються.

"І на Вищій державній раді, і на союзному Радміні, і в двосторонньому форматі підписані багат угод. На жаль, як я часто говорю, вони не всі виконуються", — наголосив Лукашенко.

Мільйон українських заробітчан може переїхати з Польщі до Німеччини

zarobitchany

Від 500 тисяч до 1 мільйону українців можуть залишити польський ринок праці та переїхати на заробітки в Німеччину внаслідок ухвалення там нового закону про імміграцію. Про це розповіли в польській Асоціації підприємців і працедавців, повідомляє Поштівка з посиланням на видання Die Welt.

"За нашим помірним сценарієм, який ми вважаємо реалістичним, 500 тисяч українців залишать польський ринок праці. За нашим негативним сценарієм, це число буде вдвічі більше", – розповів президент Асоціації Якуб Бінковський.

За його словами, Польща серйозно постраждає через відтік робочої сили, і Асоціація, яка представляє понад 50 тисяч підприємств, вкрай стурбована можливими наслідками від німецького закону про імміграцію.

Раніше повідомлялося, що Німеччина може відкрити свої кордони для українських трудових мігрантів уже наступного року. Таким чином Німеччина може стати новою країною, куди будуть масово їхати українці, зважаючи на більшу кількість вакансій та вищий рівень зарплат.

У структурі генерації ЄС відновлювана енергетика сягнула 29%

Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС.

Про це повідомляється у дайджесті ДП "НЕК "Укренерго", передає "Поштівка".

"Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС. Вітрова, сонячна та гідроенергетика – основні гравці ринку відновлюваної енергії", – йдеться у повідомленні.

У цьому році частка біоенергетики становила 6% від загального виробництва енергії з відновлювальних джерел. Тому надалі біомаса відіграватиме все більшу роль як резервне джерело енергії, зазначено у дайджесті. До 2020 року частка біоенергетики сягне 20% у виробництві відновлюваної енергії в Європейському союзі.

Нагадаємо, нещодавно в Україні було прийнято закон, який спрощує бюрократію для інвесторів у вітряні електростанції.

Тим часом ЄБРР припинив фінансування проектів сонячної енергетики в Україні. Банк занепокоєний відсутністю значних кроків з боку парламенту щодо переходу від "зеленого" тарифу до інших, більш раціональних методів підтримки розвитку ВДЕ.

Золотовалютні резерви досягли показників часів Януковича

Путин готов платить за рост резервов стабильностью рубля - Bloomberg Поштівка

Нацбанк зробив прогноз в очікуванні ефекту від виданих Світовим банком гарантій.

Надходження першого траншу кредиту stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ) і пов'язаного з ним фінансування може збільшити міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) до рівня понад 20,4 млрд доларів.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Наші резерви можуть вирости до рівня більше, ніж було на 31 січня 2013 року, і вони перевищуватимуть 20,4 млрд доларів", – сказав він Чурій.

Він уточнив, що цей прогноз зроблений з урахуванням очікуваного надходження близько 400 млн доларів зовнішнього фінансування, які уряд залучить під надані Світовим банком гарантії.

Заступник голови НБУ нагадав, що на цьому тижні Україна отримала 1,4 млрд доларів першого траншу stand-by від МВФ, а раніше в грудні-2018 – 500 млн євро першого траншу макрофінансової допомоги ЄС.

Після надходження першого траншу stand-by Нацбанк 21 грудня відзвітував про зростання резервів до 20,1 млрд доларів, що стало максимумом за п'ять років – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

На Росії зафіксовано рекордний за 5 років відтік інвестицій

9 ознак того, що ви ніколи не розбагатієте Поштівка

В 2018 році міжнародні інвестори вивели з російських фондів рекордний об'єм коштів за останні 5 років. Сумарний відтік перевищує 1 млрд доларів США, що є найгіршим показником серед фондів країн, що розвиваються, – повідомляє Поштівка з посиланням на «Комерсант».

Згідно з оцінкою видання, що базується на даних Bank of America Merrill Lynch, відтік інвестицій з фондів, орієнтованих на російський ринок, лише за останні три тижні склав 330 млн доларів США.

Більше ніж у цьому році російські фонди загубили лише у 2013 – сумарний відтік інвестицій склав 3,1 млрд доларів США.

Аномальну поведінку інвесторів на російському ринку пов'язують з геополітичним фоном довкола країни та санкціями, які лякають вкладників.

Раніше повідомлялося, що Басманний суд Москви в черговий раз продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької фабрики "Рошен".

15.12.2018

Обсяг світового боргу досяг рекордного показника – МВФ

Обсяг державного та приватного боргу в світі досяг рекордних 184 трлн доларів в 2017 році.

Про це повідомляється в огляді Міжнародного валютного фонду, передає "Поштівка".

Це еквівалентно 225% глобального ВВП. В середньому світовий борг в даний час перевищує 86 тисяч доларів в розрахунку на особу, що більш ніж в 2,5 рази перевищує середній дохід у розрахунку на душу населення.

У трійку найбільших світових позичальників входять США, Китай і Японія. На ці країни припадає більше половини обсягу глобальних боргів, що перевищує їх частку в загальносвітовому виробництві, відзначається в повідомленні фонду.

МВФ враховує в своїх розрахунках дані зі 190 держав.

В Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів

З окупованих територій виїхали близько 1 млн пенсіонерів Поштівка

В Україні не зможуть виконати обіцянки щодо щорічної індексації пенсій без розмежування податків і внесків на соціальне страхування.

Про це журналістам повідомив голова Пенсійного фонду України Євген Капінус, передає "Дзеркало тижня".

За його словами, сьогодні в Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

У Світовому банку вважають, що Україні необхідно продовжувати підвищувати пенсійний вік.

13.12.2018

“Євробляхери” відзнайшли нову “лазейку” в законі і тепер не розмитнюють автомобілі

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією масово уникають необхідності розмитнення своїх транспортних засобів за допомогою отримання тимчасової реєстрації за кордоном.


Про це повідомила керівника консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса, передає “Укрінформ”.

Зокрема, водії “євроблях” масово стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном, що дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобілів.

Постановка на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном дозволяє українцям здійснювати багаторазовий (кожні п’ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60 днів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі.

За словами дипломата, масовий наплив “євробляхерів” в останні дні дуже ускладнює роботу генконсульств, відволікаючи їх від більш важливих консульських дій.

06.12.2018

МЗС Литви ініціює санкції проти Росії через морську агресію

ЄС узгодив продовження санкцій проти Росії Поштівка

Міністерство закордонних справ Литви пропонує ввести індивідуальні санкції проти росіян, причетних до збройного захоплення українських кораблів і військових моряків в нейтральних водах Чорного моря.

Про це в четвер, 6 грудня, повідомила прес-служба відомства, пише Поштівка.

"6 грудня Міністерство закордонних справ Литовської Республіки звернулося до Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки з пропозицією включити в національний список небажаних осіб, які брали безпосередню участь у акті агресії проти українських військових кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці і Чорному морі 25 листопада, а також представників військового керівництва Російської Федерації, відповідальних за цей акт", – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що МЗС Литви активно проводить консультації з іншими членами міжнародного співтовариства щодо необхідних контрзаходів стосовно Росії.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і з застосуванням бойової зброї захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали декілька моряків, РФ незаконно утримує 24 українця.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, РФ незаконно захопила 24 українця.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєного стану набув чинності 28 листопада.

Листоноші Почаївського відділення “Укрпошти” написали заяви на звільнення

На цей крок їх підштовхнули нововведені зміни в їх графік роботи та скорочення робочих днів, незважаючи на обіцянки чиновників проводити оптимізацію підприємства не за кошт зменшення заробітної плати листонош. 
Та ніхто при цьому не враховує, що фактичні обсяги роботи залишаться незмінними: не зменшиться кількість періодичних видань, що доставляються, заказної кореспонденції, пенсій та інших виплат, (а в навантаження до пенсій дороговартісний, нікому не потрібний товар, який листоноші повинні “впарювати” пенсіонерам), рахунки за телефон та комунальні послуги. 
Чому ж тоді уся ця робота повинна залишатися недооціненою? Листонош поставили перед фактом, що тепер у них з'явився ще один вихідний, а саме у четвер, у день, на який припадає найбільший обсяг доставки на дільницях: замість чотирьохразової доставки, преса та виплати надходитимуть до людей усього тричі на тиждень. Логічно припустити, що за таких умов листоноша не впорається з усім обсягом роботи, враховуючи, що працює у другій половині дня, а зимовий день короткий, і їй доведеться виходити на дільницю наступного дня, у свій вихідний, безоплатно, на радість керівників “Укрпошти”, які отримують далеко не дві тисячі гривень зарплати на місяць, як звичайна листоноша м.Почаєва.

Медведчук выполняет в Украине роль тайного вице-президента, - политолог Небоженко

Комментируя заявление британского парламентария о возможном влиянии Медведчука на президента Порошенко, политолог отметил, что Украиной сегодня реально управляют трое людей


Виктор Медведчук выполняет в Украине роль «тайного вице-президента», влияя на принятие решение Петром Порошенко. Такое мнение высказал директор социологической службы «Украинский барометр», политолог Виктор Небоженко.

Комментируя заявление британского парламентария о возможном влиянии Медведчука на президента Порошенко, политолог отметил, что Украиной сегодня реально управляют трое людей.

«Наивно думать, что Медведчук сам тут что-то решает. Он – «железная рука» Путина, поставленная в Украине влиять на мозг и на решения Порошенко. То есть, политикой в Украине занимается тройка – Порошенко, Медведчук и Путин», - сказал Небоженко.

Эксперт также отметил, что, владея огромными полномочиями от Кремля, Виктор Медведчук является очень важным человеком для Порошенко.

«Сегодня он выполняет в Украине роль тайного вице-президента», — уверен эксперт.

Напомним, спецпредставитель Украины по вопросам гуманитарного характера в Трехсторонней контактной группе по мирному урегулированию ситуации на Донбассе Виктор Медведчук на протяжении ряда лет считается главным коммуникатором между Украиной и РФ.

02.12.2018

Глава Пентагона прокомментировал агрессию РФ в Керченском проливе

Глава Пентагона Джеймс Мэттис, выступая на Форуме национальной обороны им. Рейгана в Калифорнии, прокомментировал агрессию России в Азовском море.


Об этом сообщает "Голос Америки".

Он отметил, что Путин нарушил договор о ликвидации ракет средней и малой дальности.
"Как отметил генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг, Соединенные Штаты полностью выполняют свои обязательства. В Европе нет новых ракет США, но есть новые российские ракеты. Договор, который уважает только одна сторона, не может быть эффективным и не защитит нас. Поэтому мы возобновим наши усилия по контролю над вооружением, но дело за Россией", - сказал он.
Мэттис добавил, что об эскалации в Керченском проливе также свидетельствует пренебрежение и нарушение россиянами договора 2003 года.

"Об этом также свидетельствует наглое пренебрежение и нарушение россиянами договора 2003 года с Украиной, что позволило российским и украинским кораблям свободно проходить через Керченский пролив, этот договор был нагло нарушен в минувшие выходные", - сказал он.

Напомним, ранее Мэттис заявил, что РФ снова пыталась вмешаться в проведение американских выборов в начале ноября.

На польську економіку працюють два мільйони українців

zarobitchany

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив про те, що на польську економіку працюють два мільйона українців, ще 40 тисяч студентів з України навчаються у польських навчальних закладах.

Про це він повідомив на засіданні українсько-польського форуму партнерства в Києві в суботу, 1 грудня, передає "Поштівка".

"За різними оцінками, в Польщі знаходяться вже майже 2 млн українців, які працюють у нас в ключових сферах економіки: будівництві, сільському господарстві, послугах. Ми цінуємо їх зусилля і внесок в розвиток нашої держави", – сказав Чапутович.

Польський міністр додав, що в 2017 році польські консули видали українським громадянам 1,2 млн віз.

Нагадаємо, в Національному банку України очікують, що у 2019 році значно знизиться  інтенсивність трудової міграції з України до Польщі.

Раніше повідомлялося, що переважна більшість українських трудових мігрантів (73%) не мають наміру залишатися жити в Польщі.

В Украине обновили инструкцию согласования въезда иностранных журналистов в Крым


На период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым

В Украине на период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым. Об этом сообщает пресс-служба Министерства информационной политики.

Мининформполитики  совместно с Государственной миграционной службой и Государственной пограничной службой приняли решение на период действия правового режима военного положения оставить в силе механизм доступа иностранных журналистов во временно оккупированный Крым с несколько обновленной инструкцией.

Как сообщает в воскресенье пресс-служба ведомства, окончательное решение о пропуске иностранных журналистов на территорию временно оккупированного Крыма будет приниматься ГПСУ в рамках возложенных на нее полномочий по внедрению правового режима военного положения.

Напомним, ранее Украина закрыла въезд для мужчин из России в возрасте 16-60 лет. В связи с военным положением мужчин с российским гражданством будут пускать в Украину только по гуманитарным причинам.

Также Украина запретила въезд в Крым для иностранцев. С четверга, 29 ноября, административную границу с оккупированным полуостровом могут пересекать исключительно граждане Украины. Ограничения будут действовать в течение действия военного положения.

Отметим, ранее сообщалось, что на границе в отношении россиян действуют усиленные меры контроля.

20.11.2018

ЄБРР більше не фінансуватиме будівництво сонячних електростанцій в Україні

сонячна електростанція

У ЄБРР очікують, що інші міжнародні фінансові організації також можуть невдовзі відмовитися від надання підтримки проектам альтернативної енергетики в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку припиняє програми підтримки та фінансування проектів з виробництво сонячної енергії через відсутність кроків української влади із заміни так званого "зеленого тарифу" на інші методи підтримки галузі.

"Зараз рахунок пішов на дні, коли банк може вирішити, що в подальшому у відновлювальній енергетиці нових проектів більше фінансуватися не буде. Щодо сонячної енергетики, ми вже вирішили, що нових проектів не беремо, щодо вітрової поки рішення не ухвалили",
— повідомила представниця департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єреміна.

Cьогодні в Україні діє модель стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел, відповідно до якої держава купує таку енергію за підвищеним тарифом, інформує Поштівка.

Додамо, протягом останніх трьох років в українську альтернативну енергетику інвестувано понад 1,1 мільярда євро.

Перспективними напрямками інвестицій є заводи з виробництва сонячних панелей та встановлення біогазових установок.

17.11.2018

Американський сенатор: ми зможемо витиснути Росію з України

Російську Федерацію можна витіснити з українських земель, але для цього
потрібні концентрація та підтримка із боку союзників.


Про це сказав сенатор США Кріс Кунс, виступаючи на конференції Halifax
International Security Forum (Галіфакський міжнародний безпековий форум) у
Канаді.


«Я думаю, ми зможемо витиснути Росію з України, але це потребує
концентрації, рішучості, взаємодії із нашими союзниками. Нам необхідно
зробити це стійким пріоритетом», - сказав американський політик.


Він згадав окупацію СРСР балтійських країн, яку не визнавали США, а також
те, що набуття незалежності для країн Балтії зайняло «десятки років».


«Це (ситуація в Україні - ред) - заморожений конфлікт, і я підтримую
рішення нашого президента про інвестиції у надання більшої кількості
летальної зброї, більше підтримки, більше тренувань. Змінюватись має також
і Україна, але я думаю, у партнерстві, з нашими вірними партнерами, це
повністю можливо», - наголосив сенатор.


Раніше повідомлялося, що у Галіфакському міжнародному безпековому форумі
бере участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін.


Він, зокрема, заявив, що Росія проектує на зовнішню політику ментальність КДБ.


До слова, Парламентська асамблея НАТО також триває цього тижня у
канадському Галіфаксі. Голосування за остаточний варіант резолюції
відбудеться у понеділок.


Парламентська асамблея НАТО у суботу вимагала від РФ визнати
відповідальність за збитий МН17.

Сaмым доходным бизнесом в Одесской облaсти окaзaлся тaбaчный

Одесскaя компaния «Тедис Укрaинa» зaдеклaрировaлa нaибольший доход в регионе зa девять месяцев 2018 годa. 

 
Об этом сообщили в одесском упрaвлении Офисa крупных плaтельщиков нaлогов Госудaрственной фискaльной службы Укрaины. 
 
Всего упрaвление получило от одесских предприятий 101 деклaрaцию. Соглaсно ним, крупные плaтельщики зaрaботaли с нaчaлa годa 129,5 млрд грн, что нa 9,8 млрд больше, чем зa aнaлогичный период прошлого годa. 
 
Первое место по доходaм – у крупнейшего в стрaне дистрибьюторa сигaрет. «Тедис Укрaинa» получилa зa девять месяцев 38,5 млрд грн. Нa втором месте – ПAО «Одессaоблэнерго». Ее доход состaвил 6,5 млрд грн. 
 
В третьем квaртaле 2018 годa крупные компaнии регионa зaплaтили госудaрству 373,1 млн грн нaлогов, что нa 12,8% больше по срaвнению с предыдущим периодом.

10.11.2018

Саудівська Аравія готується до розпаду ОПЕК і занепаду нафтової ери

Саудівська Аравія вивчає наслідки розпаду ОПЕК – нафтового картелю, який контролює третину світового видобутку і майже половину глобального нафтового експорту.

Аналітичний центр досліджень нафти KAPSaRC (King Abdullah Petroleum Studies and Research Center), який фінансується владою королівства, готує доповідь про наслідки розвалу організації, в якій Ер-Ріяд грає ключову роль, забезпечуючи третину сумарного виробництва нафти. Про це повідомили The Wall Street Journal обізнані джерела, передає Поштівка.

Саудівська Аравія побоюється заходу нафтової ери і падіння глобального попиту на "чорне золото".

"У королівстві знають, що попит на нафту не буде вічним, тому потрібно думати про майбутнє після ОПЕК", – пояснило джерело WSJ.

Він додав також, що до дослідження владу підштовхнуло рішення США знову дати хід законопроекту про визнання ОПЕК поза законом. Акт про заборону картелів на нафтовому ринку, який вперше був запропонований на початку 2000-х, пропонує поширити на ОПЕК дію антимонопольного Акту Шермана, який понад століття тому використовувався, щоб роздрібнити нафтову імперію Джона Рокфеллера.

Глава Центру вивчення і досліджень нафти імені короля Абдалли в Ер-Ріяді Адам Семінський підтвердив Bloomberg підготовку доповіді.

"Ми вивчаємо це, оскільки вважаємо це важливим. Я б дуже здивувався, якби ще 10 інших аналітиків або інститут не намагалися розібратися з тим же самим питанням", – сказав він.

06.11.2018

Київ потрапив до десятки найбільш забруднених міст Європи


Київ посів десяту позицію у переліку найбільш забруднених міст Європи Pollution Index 2018 Mid-Year.


На першому місці опинилося місто Тетово (Македонія), на другому – Неаполь (Італія). Замикає першу трійку столиця Македонії Скоп'є, передає Радіо Свобода.

У першу десятку також увійшли: Тирана (столиця Албанії), Турин (Італія), Бухарест (столиця Румунії), Сараєво (столиця Боснії і Герцеговини), Краків (Польща) і Пловдив (Болгарія).

До списку з 76 пунктів потрапили ще два українських міста: Львів (30-е місце) і Харків (31-е).

При складанні рейтингу враховуються наступні показники: якість повітря і питної води, загальне забруднення води, стан з вивозом сміття, суб'єктивне сприйняття екологічної ситуації в місті місцевими жителями, рівень шуму, наявність парків і зелених зон.

На Херсонщині зібрано понад 170 тонн батату

Господарство «Дніпровська перлина» (Херсонська область), яке входить в структуру компанії «Грін Тім», отримало врожай батату в розмірі 172 тонн з 8,5 га, пишeуть «Вільні новини».


«Урожайність склала близько 20 тонн/га, – розповів директор сільгосппідприємства Віталій Полотнянко. – Це непогано, але нам є до чого прагнути: в країнах на півдні Європи, наприклад Іспанії, отримують і по 40 тонн/га. Але ми ще тільки відпрацьовуємо агротехнологію, яка має свої особливості».

Так, бульби батату треба пророщувати не в полі, а в теплиці, починаючи з березня. Однак у нього є й свої переваги: колорадський жук, який знищує картоплю, батат не чіпає. Також він не потребує оброблення дорогими інсектицидами, зауважив Віталій Полотнянко.

03.11.2018

Нафтогаз перед ліквідацією вирішив взяти в борг $1 млрд

Нафтогаз

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України з 5 листопада проведе серію зустрічей з інвесторами в США і Лондоні, за підсумками яких планує розмістити випуск 5-річних доларових євробондів.

Про це повідомило джерело в банківських колах.

Організаторами угоди призначені Citi і Deutsche Bank, повідомляє Поштівка.

Відзначається, що 22 жовтня Кабмін схвалив випуск Нафтогазом 5-річних єврооблігацій на суму до $1 млрд. Нафтогаз планує спрямувати кошти, зокрема, на погашення існуючої фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.

Довідка

НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування. НАК є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

За підсумками 2017 року Нафтогаз отримав чистий консолідований прибуток 39,5 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% – до 227,5 млрд грн.

22.10.2018

Чехія збирається працевлаштувати вдвічі більше українців

Починаючи з січня нового 2019 року Чехія збирається в 2 рази збільшити квоти на працевлаштування українців. За попередніми підрахунками роботу в цій країні щороку зможуть знайти до 40 тис. українців, повідомляє Поштівка.

В Економічній палаті Чехії збільшення квот вважають справою вирішеною. За це давно виступає більшість чеських фірм і компаній. Тепер вони, нарешті, отримали підтримку з боку держави.

«Прем'єр-міністр Андрій Бабиш позитивно сприймає цю ідею і зацікавлений у тому, щоб її реалізувати», — сказав голова Економічної палати Володимир Длоугій.

Водночас сайт Denik.cz повідомляє, що нестача робочої сили щорічно завдає чеському бізнесу збитки в розмірі 110 млрд крон.

Кожен українець, який працює в Чехії за програмою «Режим Україна» (Režim Ukrajina), відраховує одному чеському пенсіонеру 440 крон на рік.

Якщо Чехія збільшить квоти на українців до 40 тис., то загальний дохід державного бюджету від їх працевлаштування може досягти 10 млрд крон на рік, йдеться у повідомленні.

14.10.2018

В Україні – найвища у Європі ставка ПДВ на харчі

Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це держави з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчі становить 7%.

Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Поштівка.

Експерт, коментуючи зростання в Україні цін на харчі, зазначив, що деякі продукти харчування в Україні коштують дорожче, аніж у сусідній Польщі.

«У нас відбулося дуже серйозне зростання цін. Це завжди відтягували. А якщо до кінця року в нас буде інфляція 12%, то щомісяця зростатимуть ціни на все. Лідерами тут є овочі. Зростатиме у ціні також хліб. Але загалом зростання цін на продукти буде дуже серйозне. Хоча вже зараз у нас деякі продукти на 20% дорожчі, аніж у Польщі», – зазначив Олексій Дорошенко і додав, що ціна бензину також впливатиме на ціну продуктів харчування.

Читайте також: Аграрна країна Україна має дорожче молоко, ніж у сусідів, – експерт

Окрім того експерт заявив, що в Україні майже немає контролю за ціноутворенням.

«У нас майже немає впливу держави на ціни. Часто це відбувається проти виробника і проти споживача. А коли говорили про регулювання цін на соціальні продукти харчування, то це був психологічний механізм, а не фактичний. Ніхто за 4 роки не перевіряв і не штрафував. Є субсидії, які в основному розподіляються між виробниками курятини і яєць. Все інше в країні залишається без грошей. Це говорить про те, що розподіляють гроші неправильно», – наголосив Олексій Дорошенко.

Він вважає, що єдиний спосіб вплинути на рівень цін – знизити ПДВ на продукти харчування.

«Ми про це говоримо уже давно. У нашій країні ставка ПДВ на харчові продукти є найвищою у Європі. Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це країни з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчові продукти становить 7%, на Польщу з її 5% ПДВ і на Німеччину, де ПДВ на продукти харчування становить 8%», – додав Олексій Дорошенко.

09.10.2018

Депутати ПАРЄ зірвали ефір російським ЗМІ, заспівавши гімн України

Українській делегації у ПАРЄ разом із демократичними європейськими силами вдалося заблокувати ухвалення питання щодо зняття санкцій із Росії.

Відповідне відео опублікував журналіст Андрій Лавренюк.

Наразі вже відомо, що представники російських пропагандистських телеканалів підійшли до української делегації зі своїми провокативними запитаннями, проте почули для себе доволі неочікувану відповідь.

Так, перед росіянами українська делегація почала співати гімн країни та кілька разів обмінялась між собою патріотичною речівко "Слава Україні – Героям слава!", "Слава нації – смерть ворогам!", "Україна – понад усе!".

Разом з тим варто відзначити, що парламентська асамблея Ради Європи на засіданні у вівторок, 9 жовтня, відмовилася голосувати за зміну санкційних правил для Росії. Таким чином російській делегації не дали безкарно відновити свої права, які вона втратила в 2014 році після анексії Криму.

Рішення цього питання в ПАСЄ відклали на наступний рік.

Як показали дебати в Асамблеї, в залі не було голосів для зміни санкційних правил, як того вимагала Росія. Для цього потрібно було мати підтримку мінімум двох третин депутатів.

Під час обговорення цього питання доповідач Петра де Суттер заявила про припинення дебатів і відкладання його розгляду до січня 2019 року.

За пропозицію Суттер проголосували 99 депутатів, проти 79, ще 16 утрималися. Українські депутати розцінили цей підсумок голосування як успіх.

Нагадаємо, Євросоюз визначився з покаранням для Путіна.

07.10.2018

Дмитро Чалий: Сталий розвиток Українського Дунайського пароплавства забезпечить Стратегічний план

Дмитро Чалий
Голова Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Чалий

Інтерв’ю з головою Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитром Чалим.


Дмитра Чалого, якому зараз 36 років, було призначено керівником Українського Дунайського пароплавства (УДП) наприкінці листопада 2017 року. За інформацією ЗМІ перше півріччя 2018 року ця найкрупніша в Україні судноплавна  компанія завершила дуже вдало – були виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством  –   обсяги перевезень, доходи від основної діяльності,  собівартість наданих послуг, прибутковість тощо. Недавно прес-служба УДП повідомила, що на підприємстві розпочалася розробка стратегічного плану розвитку. PERSONA.TOP вирішила поцікавитись у очільника Дунайського пароплавства – що являє собою цей документ, для чого він потрібен транспортному підприємству  і чому робота над ним почалася саме зараз.
_________________


– Нещодавно Вами було підписано наказ про створення Плану стратегічного розвитку УДП. Чому ви вирішили почати цю роботу саме зараз, адже за декілька місяців виповниться рік після вашого призначення?

– Насправді, робота над планом стратегічного розвитку почалася з першого дня мого призначення на посаду керівника УДП – в кінці листопада минулого року. Ми почали з діагностики фінансового стану та ефективності діяльності пароплавства – саме з цього зазвичай починається робота над стратегією розвитку будь-якою підприємства. У нашому діагнозі ми визнали наявність кризової ситуації, потім розробили антикризовий план спрямований на оптимізацію витрат та збільшення доходів – і успішно реалізували комплекс заходів щодо стабілізації діяльності і фінансового стану УДП. Після цього ми вже в спокійному режимі, з урахуванням здійсненої діагностики почали роботу над  стратегією розвитку, можна сказати перейшли від ручного до стратегічного управління.

29.09.2018

Польські вчені довели неслов’янське походження росіян за допомогою нейромережі

Кадр з фільму "Особливості національного полювання". Зліва направо: російські актори Віктор Бичков, Олексій Булдаков та фінський актор Вілле Хаапасало

Група польських вчених з Інституту соціальної антропології та історії при Фонді поширення демократії імені Збігнєва Бжезинського створила алгоритм на основі нейромережі, який дозволив зробити висновок про неславянске походження росіян.

«Ми зібрали приблизно 10 тисяч фотографій росіян і стільки ж фотографій угро-фінів і на основі цих даних порівняли отримані результати. Середньостатистичний росіянин на 95% схожий на фіна. Простежується майже повний збіг за 278 фенотипичними маркерами. І це не кажучи про те, що в основі культурного генофонду обох народів схожі цінності: лазня, горілка і небагатослівність. Все це дає нам підставу говорити про фіно-угорське походження росіян. Тут доречно виділити малу європеоїдну расу, що знаходиться на стику європеоїдів і монголоїдів – так званий «московитський» тип. Ймовірно, ось ці полумонгольскі мисливці-збирачі перейняли слов’янську мову і культуру у більш розвинених полян, предків сучасних українців»,
– прокоментував відкриття директор інституту Шимон Лейбовіц.
Повідомляється, що інститут отримає додаткове фінансування від уряду Польщі і Держдепартаменту США на подальші дослідження.

Джерело: Panorama News Agency

23.09.2018

Вселенський патріарх: Україна отримає автокефалію, бо це її право

Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір надати українській церкві автокефалію. Вселенський патріархат "не боїться погроз", зазначив він.



Вселенський патріарх Варфоломій заявляє, що відправив повідомлення усім сторонам про те, що Україна отримає автокефалію, тому що це її право. На цьому патріарх наголосив сьогодні, звершуючи Божественну літургію в Церкві св.Фоки в Стамбулі, повідомляє видання fanarion.blogspot.com.

«У присутності представника Чеської православної церкви вселенський патріарх сказав, що церква Чехії та Словаччини - новітніша з автокефальних церков, яку Вселенський патріархат проголосив автокефальною у 1998 році. Зараз настала черга України, яка отримає статус автокефалії, який, я сподіваюсь, надовго, незважаючи на існуючі реакції, і це буде тому, що це її право», - сказав Варфоломій.

«Це її право на отримання статусу автокефалії, а з іншого боку, це право, та дійсно виключне право, нашого Вселенського патріархату надавати автокефалію усім новим православним церквам, починаючи з Росії в ХVІ столітті, і чеської та словацької, як я сказав раніше», - наголосив вселенський патріарх.

22.09.2018

В Україні почало падати промислове виробництво

Експерти сумніваються в необхідності продажу ОПЗ Поштівка
22 Вересня 2018, 16:45

Минулого місяця промислове виробництво в Україні пішло в мінус. Про це повідомляє Поштівка з посиланням на Держкомстат.

Зокрема, в серпні порівняно з попереднім місяцем воно скоротилося на 0,7%, а по відношенню до серпня 2017 року – впало на 0,5%.

За підсумками січня-серпня поки ще зберігається зростання – на 2,2% (за січень-липень було +2,6%).

Підвело в серпні машинобудування – мінус 1,5% до відповідного місяця минулого року.

Виробництво коксу і продуктів нафтопереробки впало на 7,6%.

Поставки електроенергії скоротилося на 6,4% (напевно, серпень минулого року був більш спекотним, ніж нинішній, в зв'язку з чим тоді частіше включали кондиціонери).

Також варто звернути увагу на металургійну галузь. У серпні до серпня минулого року вона показала зростання всього на 1,7%, тоді як, наприклад, в липні до липня було плюс 5,6%.

Саме в літні місяці зростання світових цін на сталь припинилося і рушило потроху в протилежний бік.

Нагадаємо, в 2017 році промисловість України показала зростання на 0,4%, в 2016 році – на 2,8%. У 2015 році було падіння на 13,0%, в 2014-му – на 10,1%.

Як бачимо, після потужного обвалу в перші два роки після Революції гідності промислове виробництво перейшло до стадії стагнації.

16.09.2018

Глобальне потепління дозволить аграріям України вирощувати картоплю двічі на рік

картопля

Глобальне потепління не тільки зашкодить аграріям Півдня, але ж може стати їм в пригоді.

У майбутньому клімат дозволить вирощувати багато культур двічі на рік.

Сорт ранньої картоплі вийде зібрати вже в червні, а в липні можна посадити другу партію.

«У зв'язку з тим, що на посадку використовується молода картопля замість старої, коренеплоди будуть надзвичайно смачні. Дозрівання другого врожаю настає в останній декаді серпня — на початку вересня і триває до самих морозів. А якщо ще й використати вірну стратегію вирощування для запобігання згубного впливу високих температур, то другий врожай можна отримати навіть вище за перший», — зазначають спеціалісти.

15.09.2018

«Автокефалия РПЦ была самопровозглашенная, без разрешения Вселенского Патриархата», - Константинополь

Епископ Константинопольского патриархата, архиепископ Тельмиський Иов (Геча) сообщил, что абсолютно все современные православные автокефалии, кроме древнейших патриархатов, были созданы Томосами Константинопольской церкви.


Об этом представитель Вселенского патриархата сообщил в интервью Cerkvarium.
«Даже если брать историю православной церкви в России, то видим, что ее автокефалия была самопровозглашенная в 1448 году, когда в Москве избрали митрополита Иону самостоятельно, без разрешения Вселенского патриархата. Интересно подчеркнуть, что никогда не было дано православной церкви в России Томоса об автокефалии», - заявил архиепископ.
Иерарх также добавил, что все позднейшие автокефалии ХIХ-го и ХХ века были провозглашены Вселенским патриархатом.
«Кроме Вселенского патриархата, в истории православной церкви никакая другая поместная церковь не провозглашала автокефалии. Правда, православная церковь в России может претендовать, что она провозгласила автокефалию Православной Церкви в Грузии (1943 г.), В Чехословакии (1951) и в Америке (1970 г.), Но эти автокефалии не признавались полнотой Православной Церкви, потому что православная церковь в России не имеет такой прерогативы предоставлять автокефалию», - добавил владыка.
Архиепископ Иов также вспомнил об обращении Архиерейского собора УПЦ с 1991 года, когда представители Украинской церкви уже просили Вселенский патриархат об автокефалии.
«Если автокефалия была бы предоставлена Украинской церкви сразу после провозглашения независимости Украины в 1991 году, можно было бы предотвратить 30 лет болезненного и вредного раскола, который начался в 1989 году», - подытожил владыка.
Источник: Вільні новини

13.09.2018

Депутати Європарламенту 438-ма голосами «за» при 226 – «проти» і 39-ти тих, хто утримався, прийняли зміни до чинного законодавства щодо авторського права.

Завдяки новій директиві артисти повинні більше заробляти на обміні музикою в Інтернеті, а також має бути обмежене онлайн-піратство, повідомляє Поштівка з посиланням на  Польське радіо.

Зміну в законодавстві підтримала частина польських щоденних газет, які напередодні залишили першу сторінку незадрукованою, щоб привернути увагу до незаконного використання в Інтернеті журналістського контенту.

Противники нововведення вважають, що побічним наслідком зміни буде посилення цензури у Всесвітній мережі. Робота над цим проектом тривала багато місяців. Тепер почнуться переговори євросоюзних установ.

29.08.2018

В Україні менше 6% доріг, що не потребують ремонту

В Україні лише 10 тис. кілометрів автомобільних доріг державного призначення із 170 тис. км не потребують ремонту – тобто менше 6%.

При цьому, за даними, наведеними Мінінфраструктури, середній капітальний ремонт 1 км доріг коштує близько 10 млн грн, повідомляє Поштівка. Відзначається, що у найгіршому стані  траси державного значення в Черкаській, Миколаївській, Луганській і Донецькій областях.

У 2018 році "залатали" вже 4 тис. км автодоріг. Це вдвічі більше, ніж в 2017 році. Витратили при цьому близько 40 млрд грн. Однак навіть за нинішніх темпах робіт, капітальний ремонт всіх доріг України, які цього потребують, відбуватиметься десятки років.

Варто відзначити, що в даній статистиці не враховані вулиці та дороги населених пунктів (вони перебувають у відомстві місцевої влади) і дороги місцевого значення. Це загалом – ще приблизно 373 тис. км доріг.

Дмитро Чалий прокоментував ситуацію на Верхньому Дунаї



Голова правління Українського дунайського пароплавства Дмитро Чалий прокоментував ситуацію, що склалася на Верхньому Дунаї у другій половині серпня 2018 року. 


Він зазначив, що судноплавні компанії, в тому числі й Українське Дунайське пароплавство, несуть фінансові збитки від мілководдя на Верхньому Дунаї. Але завдяки узгодженій та оперативній роботі спеціалістів служби експлуатації флоту, агентства "Транскруїз" та екіпажів теплоходів, жоден з теплоходів пароплавства не залишився в пастці мілководдя. 

До катастрофічного падіння рівня води на Верхньому Дунаї всі каравани були виведені на Середній та Нижній Дунай, де в непростих навігаційних умовах екіпажі продовжують працювати. Теплохід "Капитан Антипов" з караваном через відсутність прохідних глибин чекає покращення ситуації, щоб пройти на Австрію. Усі чотири круїзних теплоходи Українського дунайського пароплавства працюють на лінії Пасау-Відень-Пасау. В Будапешт та Братиславу туристів на екскурсії доставляють на автобусах. 

За прогнозами гідрометеорологів, покращення навігаційних умов очікується найближчим часом, але воно буде короткочасним.

Джерело: сторінка Дмитра Чалого в Фейсбук

Петро Порошенко суттєво збагатився за рахунок корпоративного інвестфонду

декларування

Президент України Петро Порошенко отримав 31 мільйон 776 тисяч 886 гривень дивідендів.

Про це йдеться у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомляє Поштівка.

Гроші глава держави отримав від публічного акціонерного товариства "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал". Петро Порошенко є кінцевим бенефіціаром цього товариства.

Дивіденди президент отримав чотирма траншами – 18 мільйонів 476 тисяч 886 гривень, 6 мільйонів 800 тисяч гривень, 500 тисяч та 6 мільйонів гривень. У серпні Петро Порошенко вже отримав від цього фонду 14 мільйонів 742 тисячі 625 гривень дивідендів, а в липні 30 мільйонів гривень.

Минулого року він вніс в цю компанію 8 мільйонів 190 тисяч гривень. Крім того, у 2018 році президент заробив на відчуженні нерухомого майна 777 тисяч гривень, ще 6 мільйонів 831 тисячу 615 гривень він отримав за вкладами у Міжнародному інвестиційному банку (МІБ), який йому належить. У той час на посаді президента Петро Порошенко отримав торік лише 336 тисяч гривень зарплатні.

На банківських рахунках в МІБ глава держави зберігає 25 мільйонів 490 тисяч 771 долар. А його дружина Марина — 96 156 гривень та 4 279 євро. Готівкою у Петра Порошенка є 21 тисяча доларів та 60 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Публічне акціонерне товариство "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал" — інвестиційний фонд, створений в 2005 році. На момент утворення називався ЗНКІФ "Петра Порошенка", в 2006 році був перейменований.

Фонд "Прайм Ессетс Кепітал" є мажоритарним акціонером МІБ з пакетом 50,0826%, крім того, Порошенкові безпосередньо належить ще 9,9174% його акцій.

Міноритарними співвласниками фінустанови залишаються бізнес партнери Порошенка — перший заступник голови фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко і перший заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський.

28.08.2018

На субсидії може знадобитися ще 7 мільярдів – міністр

Українці з початку року заплатили 5,2 мільярда гривень військового збору Поштівка

На оплату субсидій до кінця року може знадобитися додатково близько 7 млрд гривень.

Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

"У нас прораховані різні варіанти. Навіть негативний сценарій теж нами прорахований. Не більше 7 млрд гривень до кінця поточного року (буде потрібно на субсидії у гіршому випадку)", – зазначив Рева.

Повідомляється, що зараз потреби в додаткових коштах немає.

"Сьогодні ще не всі кошти бюджету, близько 55 млрд гривень з (виділених) 71 млрд, використані на субсидії", – повідомив міністр.

Він додав, що розмір субсидії в наступному році буде залежати від ціни на газ.

За інформацією Реви, в літній період, коли потрібно було переоформляти субсидії, звернулося близько 4 млн осіб. З них субсидії призначені 3 млн 200 тис. українців.

Раніше Міністерство соціальної політики запустило роботу Державного реєстру субсидій. Очікується, що реєстр спростить безліч процедур, пов'язаних з системою субсидій.

Джерело: Поштівка

26.08.2018

НКРЗІ затвердила чергове збільшення тарифів Укрпошти

Logo_Ukrposhta

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та автоматизації (НКРЗІ), затвердила поетапне підвищення тарифів на послуги поштового зв'язку в 2018-2019 рр., повідомляє Поштівка.

Відповідно до рішення НКРЗІ тарифи на послуги поштового зв'язку, що надаються Укрпоштою, будуть змінені в два етапи: 1-й етап – з 10 вересня поточного року, 2-й етап – з 1 січня 2019 року.

1-й етап – тариф на пересилання письмової кореспонденції (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) зміниться на 2 грн (сьогодні він складає 5 грн), а на посилки без оголошеної цінності, в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», масою до 10 кг в межах України – на 3,6 грн (з ПДВ).

2-й етап – тариф на пересилання письмової кореспонденції (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) зміниться порівняно з першим етапом на 1 грн і буде складати 8 грн, а на посилки без оголошеної цінності, в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», масою до 10 кг в межах України на 2,4 грн (з ПДВ).

Тарифи на пересилання відправлень вагою більше 10 кг в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», зокрема, на пересилання відправлень вагою від 10 до 15 кг в межах області становитиме 45 грн (з ПДВ), в межах України – 51 грн (з ПДВ).

Нагадаємо, у другому кварталі 2018 року "Укрпошта" збільшила чистий збиток до 536,66 млн. Втім, в.о. гендиректора ПАТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського, який очолює "Укрпошту" з квітня 2016 року, не зважаючи на такий фінансовий результат, було призначено її генеральним директором. Відповідний контракт із ним підписав міністр інфраструктури Володимир Омелян 17 серпня 2018 року. Умови контракту, зокрема термін його дії та зарплата Смілянського, не розголошуються. Раніше на цій посаді Ігор Смілянський отримував 333400 грн.

В Уряді обіцяють, що незабаром буде створена Наглядова рада ПАТ «Укрпошта» у складі 7 членів, 5 з яких становитимуть незалежні члени (незалежні директори).

Наразі триває конкурсний відбір кандидатів на посаду незалежного члена Наглядової ради ПАТ "Укрпошта", який розпочався 25 червня. Результати відбору буде оприлюднено до 12 вересня 2018 р. Створення Наглядової ради національного поштового оператора передбачає відбір 5 незалежних професійних кандидатів з міжнародним досвідом роботи в логістиці, e-commerce та фінансах. Також до складу органу управління товариством увійдуть 2 представники уряду. Далі з далі з числа незалежних директорів Наглядова рада оборе Голову наглядової ради. До виключної компетенції Наглядової ради належить обрання та припинення повноважень генерального директора, втім, перед самим створенням цього органу управління ПАТ "Укрпошта", генерального директора одноосібно обрав міністр інфраструктури і підписав з ним контракт.

25.08.2018

Україна виробляє все менше легальної горілки — статистика

ціни на алкоголь Поштівка

У cічні-липні поточного року, порівняно із аналогічним періодом минулого року, виробництво горілки в Україні скоротилося на 6,4% – до 6 млн 863 тис. дал. Про це повідомила Поштівка з посиланням на Державну службу статистики.

Поряд з цим, за рік Україна наростила виробництво коньяку та бренді – на 1,1%. Зокрема, у січні-липні було вироблено 1 млн 64 тис. дал. відповідної продукції.

Також, було зафіксовано збільшення виробництва лікерів. У січні-липні, порівняно з аналогічним періодом минулого року, виробництво лікерів зросло на 26,6% – до 4 млн 399 тис. дал.

Дані наведено без урахування анексованого Росією Криму та Севастополя.

24.08.2018

Більше двох тисяч вагонів придбала “Укрзалізниця” з початку року

"Укрзалізниця" продовжує збільшувати обсяг інвестицій в оновлення рухомого складу. Загалом з початку поточного року компанія придбала 2 тис. 287 вантажних вагонів, з яких 1 тис. 837 побудували на власних виробничих потужностях філій товариства.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу УЗ.

Торік Укрзалізниця придбала 2 тис. 721 вантажний вагон, з яких 2 тис. 606 – власного виробництва. При цьому рухомий склад Укрзалізниці, який на ринку залізничних перевезень складає лише 40%, і надалі залишається у великому дефіциті.

"Нині  з понад 27 тисяч піввагонів, наявних у робочому парку Укрзалізниці, 20% – високої якості, – повідомив директор з економіки і фінансів підприємства Андрій Рязанцев. – Цього року ми спрямували інвестиції вже на 1,5 млрд. грн. більше, ніж загалом отримали надходжень на свій інвестиційний рахунок від зміни тарифів на вантажні перевезення".

Нагадаємо, "Укрзалізниця" з початку року перевезла на теплоелектростанції 12,3 млн. тонн вугілля.

Денежные вливания заробитчан перегоняют доходы Украины от экспорта

Заробитчане из Украины перевели родственникам 900 млн долларов за 3 месяца, сообщает Польское радио. За первый квартал 2018 года украинские работники превысили прошлогодний рекорд по денежным переводам за аналогичный период на 200 млн.


Также стало известно, что денежные отправления в Украину составили 86% всех переводов, зафиксированных соответствующими службами Польши.

В Нацбанке Украины выразили предположение, что рост суммы, переведенной заробитчанами из Польши, продолжится. В первом квартале 2019 приплыв финансов, заработанных гражданами Украины на польских работах, может увеличится на 20%.

Предположительно, сумма составит 1,8 млрд долларов. Стоит заметить, что даже экспорт металла и зерна не приносит стране таких прибылей, как трудовая миграция.

На заработки в Израиль украинцы тоже выезжают, хотя и не так часто, как в Польшу. Еврейское государство может предложить трудовым мигрантам работу в постоянно открывающихся на его территории компаниях. Стремительное развитие израильской экономики происходит благодаря коммерческим кредитам с низкой ставкой и другим выгодным условиям.

22.08.2018

Названо головну країну-імпортера вина в Україну

Три факти про вино Поштівка

68 млн дол. США витратила Україна на імпорт виноградного сусла та вина

Повідомляє ПОШТІВКА з посиланням на Державну фіскальну службу.

З Італії, яка залишається основним імпортером, було імпортовано в Україну виноградного вина на 18,8 млн дол.

З Франції, було імпортовано в Україну виноградного вина на 18,8 млн дол., друге місце країн-імпортерів.

Імпорт грузинського вина посідає третє місце і коштує 9,9 млн дол., для України.

В свою чергу, Україна експортувала вина на 27,9 млн дол. США.


10.08.2018

На виборах в Україні влада може використати 1,5 млн «мертвих душ»

Біда України в тому, що уряд намагається розплановувати бюджет, не враховуючи того, що в державі досі не проведений перепис населення. Точно відомо лише те, скільки є пенсіонерів та скільки народжується і вмирає людей.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат Микола Катеринчук, повідомляє Поштівка.

«Коли Кабмін робить розрахунки, скільки і чим українці мають користуватися у буденному житті, то це мені трохи нагадує, коли на зоні закладають показники, скільки потрібно носити робу, користуватися ложкою, а також є харчовий набір, в якому зазначено, скільки в'язні повинні отримати калорій за добу», – сказав Катеринчук.

Він розповів, що у європейських країнах є аналоги досліджень, але вони створюються абсолютно з інших мотивів. Адже там не розраховується, наприклад, заробітна плата за споживчим кошиком.

«За кордоном усе переважно оцінюють елементом можливого щастя. Тобто людина, яка живе в країні, буде щасливішою, якщо вона хоч раз на три місяці сходить в кіно, буде мати обов'язково оплачену відпустку, з дітьми сходять в цирк. А не так як у нас, де є чоловіки та жінки, а до сім'ї та дітей немає справи», – вважає він.

На його думку, щодо України варто проводити розрахунки, скільки людей щорічно виїжджає закордон. Адже так можна буде визначити, чи не голосуватимуть на майбутніх виборах «мертві душі».

«Наша загальна біда в тому, що ми підходимо до якогось намагання урядового планування по розподілу бюджету, не враховуючи те, що у нас не проведений перепис населення. Ми, лише точно знаємо скільки у нас є пенсіонерів, скільки народжується і вмирає. А скільки поїхало, скільки може працювати, визначається відносно і зі серйозними похибками.

Адже є близько 1,5 мільйона «мертвих душ», тих неіснуючих осіб, яких можна використати на будь-яких виборах. Але для цього треба контролювати ЦВК і, зрозуміло, що по вертикалі мати свої можливості впливу й на інші комісії», – наголосив він.

Але, за його словами, до виборів 2019 року нічого не зміниться, адже ніхто не планує наразі проводити перепис населення.

«Перепис населення не буде проведений до президентських виборів, тому що там є запас голосів для фальсифікацій. Ви ж розумієте, що в країні, у якій президент бореться з антикорупціонерами на серйозному рівні і десь поки антикорупційна стратегія не має широкої підтримки населення, всі взяли і «купили» в перший ряд місця, взяли по корзині попкорну і дивляться як антикорупційні органи намагаються затримати відтік грошей з бюджету кожної української сім'ї», – прокоментував Катеринчук.

Нагадаємо, на думку багатьох політологів Росія намагатиметься вплинути на результат українських виборів, які відбудуться наступного року.

Читайте також: Чому Україні потрібні вибори за відкритими списками

08.08.2018

В Україні запроваджуються нові правила виробництва коньяків

Коньяки України повинні складатись із вітчизняної сировини Поштівка

З 1 січня 2019 року в Україні наберуть чинності нові "Правила виробництва коньяків", інформує Поштівка з посиланням на прес-службу Мін'юсту.

Нові правила будуть сприяти розвитку сировинної бази виноградно-виноробної галузі шляхом збільшення площ під виноградні насадження, пояснює гендиректор корпорації Укрвінпром Володимир Кучеренко.

"Це, в свою чергу, підвищить рівень соціального значення галузі та наповнить бюджети різних рівнів", – додає він.

"Виробники ординарних коньяків України при їх виробництві щорічно будуть поступово збільшувати в них частку коньячних спиртів вітчизняного походження. Починаючи з 2019 року, мінімальна частка становитиме 15%, і до 2027 року поступово збільшиться до 85%", – говориться в повідомленні.

За словами експертів, сьогодні коньяк досить часто стає предметом підробок і фальсифікату.

Втім справжній коньяк від неякісного напою завжди буде відрізняти смак.

"На жаль, ми спостерігаємо тренд, що чим м'якший коньяк 3-річної витримки, тим більша ймовірність, що це не справжній коньяк. Коньяк має насичений і трохи різкуватий смак, адже витримка на дубі насичує його дубильними речовинами", – пояснив маркетинг-директор компанії Beverage Trading Company Олексій Безуглий.

Також, як зазначають фахівці ринку, якісний коньяк ніколи не буде занадто дешевим.

Нагадаємо, минулого місяця на Закарпатті вилучили понад 1100 пляшок сурогатного коньяку.

“Батьківщина” впевнено очолює рейтинг політичних партій в Україні

Пропрезидентський блок – на останньому місці серед партій, здатних подолати 5%-ний бар'єр

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко наразі очолює президентський рейтинг в Україні, свідчать дані соцопитування, який провела соціологічна група "Рейтинг" з 20 липня до 3 серпня 2018 року. Про це написала газета Поштівка.

На запитання, за кого Ви проголосували б у разі проведення виборів глави держави найближчої неділі, 17,7% тих, хто візьме участь у голосуванні і вже визначився з вибором, назвали Ю.Тимошенко. За лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка проголосували б 10,7%, за лідера партії "Опозиційний блок" Юрія Бойка – 8,9%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 8,5%, за чинного президента України Петра Порошенка – 8,3%.

За лідера партії "Слуга народу" Володимира Зеленського та музиканта Святослава Вакарчука проголосували б по 8,0% опитаних, а за лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича – 5,9%. Рейтинг інших кандидатів менше ніж 3%. Майже кожен п'ятий не визначився з вибором.

Як наголошується в прес-релізі, за результатами соцопитування, Ю.Тимошенко посідає сильні електоральні позиції в усіх макрорегіонах, із відносно більш високими показниками на заході, в центрі та на півдні країни. Основна електоральна база А.Гриценка більше зосереджена в західних і центральних регіонах. П.Порошенка підтримують більш-менш рівномірно в усіх макрорегіонах, за винятком сходу. О.Ляшка більше підтримують на півдні та в центрі країни, С.Вакарчука – на заході. Виборців Ю.Бойка, В.Рабіновича та В.Зеленського відносно більше на сході та півдні країни, при чому перших двох відносно більше підтримують на сході, а В.Зеленського – на півдні.

Антирейтинг продовжує очолювати П.Порошенко: 50,4% респондентів не проголосували б за нього ні за яких обставин. Ю.Тимошенко, О.Ляшка, А.Яценюка не підтримали б ні в якому разі 26-29%, О.Тягнибока – 18%, Ю.Бойка – 17%, В.Рабіновича – 15%, В.Зеленського – 13% , С.Вакарчука – 11%.

При цьому 16% опитаних вважають, що наступним президентом буде Ю.Тимошенко, 12,7% – П.Порошенко. Ще 6,7% вважають, що президентом стане Ю.Бойко, 4,7% – В.Зеленський, 3,7% – О.Ляшко, 3,4% – А.Гриценко, 2,9% – С.Вакарчук, 1,9% – В. Рабінович. Майже 40% опитаних не змогли спрогнозувати, хто буде наступним президентом країни.

Як зазначається в результатах дослідження, респонденти мало орієнтуються в тому, що мають намір робити основні кандидати в разі обрання президентом: від 45 до 65% респондентів не орієнтуються в планах кандидатів.

Більш високий рівень обізнаності опитані мають відносно планів Ю.Тимошенко (46%). Дещо менше знають щодо програмних ініціатив О.Ляшка (39%) та П.Порошенка (36%). Майже 60% респондентів нічого не знають про плани Ю.Бойка й А.Гриценка. Двом третинам респондентів нічого не відомо про плани В.Зеленського та С.Вакарчука.

Як правило, краще орієнтуються в планах кандидатів старші виборці. Водночас про плани С.Вакарчука та В.Зеленського краще обізнана молодь.

Майже половина опитаних однозначно мають намір голосувати на виборах президента, ще кожен п'ятий скоріше так, ніж ні

Соціологічне опитування провела соціологічна група "Рейтинг" із 20 липня до 3 серпня 2018 року. Дослідження охопило все населення України від 18 років, репрезентативність була представлена за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Було опитано 2000 респондентів. Похибка дослідження становить не більше ніж 2,2%.

07.08.2018

Через зростання тарифів Укрпошти передплата преси за три роки скоротилася на третину

укрпошта, Poshta, доставка періодики, gazeta

В Україні за останні три роки передплата друкованих газет і журналів скоротилася на 27% – із 11,3 мільйонів примірників до 8,3 млн.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, пише Поштівка.

Зокрема, за підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року, зазначили в НСЖУ з посиланням на інформацію, отриману від ПАТ «Укрпошта». Загальний обсяг друкованих ЗМІ за поштовою доставкою передплатникам в Україні становить близько 8,3 мільйони примірників.

В НСЖУ вважають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси та непартнерське ставлення ПАТ «Укрпошта»до редакцій.

"Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ і скорочення мережі «Укрпошти» цілком очевидно призводять до відмови українців від читання газет. Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може лише реалізація притомної державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок передплати в Україні скоротився на 3 мільйони примірників, тобто на 27%", – наголосив Томіленко.

Відповідно до даних ПАТ «Укрпошта», станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно лише скорочувалися і досягали наступних показників падіння – менше 11 млн примирників – у першому півріччі 2016 року (10,6 млн), менше 10 млн примирників – у другому півріччі 2017 року (9,6 млн) та менше 9 млн примирників – у першому півріччі 2018 року (8,6 млн).

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ «Сьогодні Мультимедіа», член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко вважає, що падіння тиражів, особливо у місцевих видань, викликано тарифною політикою «Укрпошти» на тлі вкрай поганої якості доставки.

"Такі темпи падіння, з огляду на заплановане підвищення вартості послуг «Укрпошти», відсутності стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну та несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень у формат так званих точок присутності (фактичне закриття), дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менш ніж на 15% до поточного рівня", – сказав Охріменко, додавши, що за помірно-оптимістичними формулюваннями «Укрпошти» криється справжня катастрофа на ринку передплати.

Відтак, як наголошується в повідомленні, Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на запровадженні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018р.). Зазначається, що "відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло у червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України".

Єврокомісія анонсувала нові правила надання громадянства країнами ЄС

ES

Нові норми опублікують у вересні.

Європейська комісія запланувала у вересні опублікувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами Європейського Союзу. Про це заявила єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова, пише Поштівка.

Зокрема, Єврокомісія закликає країни Євросоюзу до більшої стриманості при наданні громадянства особам, які не є членами ЄС.

"Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими "золотими паспортами" із великим занепокоєнням", – зауважила вона.

За її словами, останніми роками зросла кількість паспортів країн ЄС для вихідців третіх країн, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни чи внаслідок придбання дорогої нерухомості.

Крім того, у звіті згадуються, наприклад, Кіпр, Мальта і Греція, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання (так звані "золоті візи") або повноцінне громадянство ("золоті паспорти") особам з Китаю або колишніх республік СРСР. Так, головна проблема полягає у тому, що одержувачі таких національностей можуть вільно пересуватися по всьому Союзу.

"Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші", – підкреслила Юрова.

Раніше стало відомо, що в Україні запровадять сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України


06.08.2018

Дмитро Чалий, голова правління “Українського Дунайського пароплавства”: Ми довели конкурентоспроможність на ринку перевезень Дунаєм

Чалий
Дмитро Чалий
ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» – одна з найбільших судноплавних компаній не тільки в Україні, але й у Західній Європі.

Найпотужніше пароплавство України – якому першому в країні було присвоєно статус національного перевізника, а також надано сертифікат МКУБ з управління безпекою і сертифікат відповідності системи якості ІСО-9002 – нещодавно переживало скрутні часи. Ще на початку 2018 на підприємстві відбувався період антикризового управління, але тепер воно перейшло до стабільного розвитку, в результаті чого перше півріччя року  «Українське Дунайське пароплавство» завершило з прибутком і з достойними показниками ефективності.

Голова правління ПрАТ «УДП» Дмитро Чалий розповів Укрінформу про підсумки роботи пароплавства в першій половині 2018 року і про плани роботи на наступний період в умовах дуже складного ринку дунайських перевезень.
–  Як ви оцінюєте результати роботи ПрАТ «УДП» за підсумками першого півріччя 2018 року?

– Позитивно, адже у нас за всіма напрямками роботи є очевидний прогрес. Виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством  –   обсяги перевезень, доходи від основної діяльності,  собівартість наданих послуг, прибутковість тощо.
У січні-червні 2018 року ми спрацювали з прибутком – і це є найважливішим  показником  нашої успішної діяльності. Прибуток складає рівно півмільйона гривень. Нібито не так багато, але планом за цей період були передбачені збитки у розмірі 3 млн грн, оскільки перший квартал для пароплавства завжди є збитковим  –  адже на цей час припадають найменші обсяги  перевезень і найбільші витрати на ремонт. Для порівняння, у І півріччі минулого року підприємство отримало збитки 12,8 млн грн.
Також ми маємо дуже хороший результат за обсягами чистого доходу, якого у зазначеному періоді отримано на суму 396,5 млн грн при плановому показнику 375,7 млн грн. Це на 25% більше, ніж було отримано за цей період торік.
Крім того, ми значно збільшили відрахування до державного і місцевого бюджетів – усього на користь держави здійснено виплат на суму 39,7 млн грн,  що на чверть більше, порівняно з І півріччям минулого року – 30,2 млн грн. При цьому ми не маємо заборгованости ні з виплати заробітної плати, ні з відрахувань до державного бюджету.