24.02.2017

Литва и Эстония говорят о международном трибунале по расследованию преступлений коммунизма

Ранее 8 стран выступили с такой инициативой, Украины среди них нет.

Литва и Эстония рассматривают возможность учреждения международного трибунала по расследованию преступлений коммунизма, сообщает газета Lietuvos zinios. Министерство юстиции Литвы получило предложение от своих коллег из Эстонии обсудить этот вопрос.

В 2015 году на конференции в Эстонии, приуроченной ко Дню памяти жертв тоталитарных режимов, сразу несколько стран — Литва, Эстония, Польша, Латвия, Грузия, Чехия, Словакия и Венгрия — выступили с совместным заявлением о необходимости создания трибунала.

В комментарии газете профессор Института международного права и права Евросоюза Университета Миколаса Рёмериса Юстинас Жилинскас сказал, что создание международного трибунала было бы символическим актом по закреплению исторической памяти, но вряд ли помогло бы реально привлечь к ответственности лиц, причастных к репрессиям, потому что таких, во всяком случае, в Литве, в живых практически не осталось.

23.02.2017

Гончаренко хотели похитить и лишить зрения, но это удалось предотвратить - прокуратура

Прокурор одесской области Олег Жученко на брифинге рассказал про раскрытие похищения нардепа от БПП Алексея Гончаренко.

Он заявил, что его похитил и лично хотел лишить зрения депутат райсовета Кушнарев. Однако прокуратура смогла предотвратить похищение и сейчас Гончаренко находится в безопасности. Нанесение телесных повреждений также удалось предотвратить.

"Сегодня 23 февраля прокуратура Одесской области совместной с СБУ области обнаружила организованную группу, которая занималась производством и распространением печатных материалов, которые должны были разжигать межнациональную вражду между украинцами, россиянами и евреями, а также дискредитировать украинских националистов и патриотов.Сегодня трех членов этой группы установили и задержали.

"Как раз документируя эту группу, правоохранители и установили факт подготовки посягательства на жизнь и здоровье народного депутата Алексея Гончаренко. Кушнарев является не просто заказчиком похищения народного депутата, а фактически он с двумя своими союзниками выехал на место и должен был наносить народному депутату телесные повреждения, а именно использовать кислоту, изуродовать лицо, лишить зрения, а также переломать коленные чашечки. Но это удалось предотвратить", - заявил Жученко.

Правый сектор - Одесса

07.02.2017

Нардеп вважає дивним, що політики іншої країни розповідають, кого вважати героями Україні


Смішно вважати, що постать Степана Бандери є перешкодою для української євроінтеграції. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив народний депутат України Андрій Іллєнко.


"Ця заява не має ніякого відношення до реальності, - вважати, що постать Бандери є якимось нібито перешкодою до євроінтеграції. Це, на мій погляд, смішно. Насправді, проблеми, пов'язані з євроінтеграцією ніяк не стосуються політики історичної пам'яті і власне, якщо так вже ставиться питання, то як же Польщі прийняли в Євросоюз після концтабору Береза-Картузька, або операції "Вісла", або політики ратифікації. І нічого, нормально. А Бандера концтаборів не будував. Він, до речі, сидів якраз у концтаборі Береза-Картузька у міжвоєнній Польщі", - сказав Іллєнко.

Нардеп вважає дивним, що політики іншої країни розповідають, кого в Україні вважати героями.

"Взагалі, мені здається, що таку заяву не шкодить Україні, а Польщі. Мені, чесно кажучи, дивно, що нам політики з іншої країни розповідають про нашу внутрішню політику, кого нам вважати героями. Ми ж не розповідаємо полякам, кого їм вважати героями", - зазначив нардеп.

Раніше польський політик Ярослав Качинський провокативно заявив, що Україна не ввійде в Євросоюз, поки буде підтримувати культ особистості, створений навколо Степана Бандери.


03.02.2017

Балчун про "монополію" Дубневичів на Укрзалізниці: я не прокурор

Голова "Укрзалізниці" Войцех Балчун стверджує, що рейкові скріплення закуповуються у компаній депутатів "БПП" Богдана та Ярослава Дубневича за тендерами, які відбулися до його призначення головою держкомпанії.


Про це він заявив на прес-конференції, повідомляють Вільні новини.
"По-перше, не я створив таку систему. По-друге, якщо в цій системі щось не відповідає законодавству, то цим повинні займатися відповідні служби. Я від самого початку казав, що я не прокурор. Є державні служби: НАБУ, прокуратура, СБУ. Я думаю, що тема багато разів перевірялася та аналізувалася", - зявив Балчун.
За його словами, формальних дій з боку правоохоронних органів немає.
"Ми купуємо скріплення по тендерах і по документації, яка колись була прийнята. Не мною. Це серйозний технологічний процес, пов'язаний із ремонтом та утриманням залізничних колій. Звичайно я хотів би зробити диверсифікацію поставок, але це процес. Потрібно поміняти всі ці специфікації", - зазначив він.
Також, за словами Балчуна, він бачився з Дубневичем декілька разів у житті, на офіційних зустрічах.
"І я вважаю, що в тих сферах, про які ми говорили, нормотворча діяльність і роль УЗ в державі, то у нас була б дуже конструктивна розмова", - зазначив Балчун.
Як відомо, 25 січня міністр інфраструктури Володимир Омелян розкритикував на засіданні уряду главу "Укрзалізниці" Войцеха Балчуна. Зокрема, Омелян звинуватив Балчуна в корупції і співпраці з Дубневичами.

Глава "Укрзалізниці" Балчун визнав, що спілкується з нардепом Ярославом Дубневичем, оскільки той очолює парламентський комітет з транспорту. Як відомо, "Укрзалізниця" закуповує запчастини, які виробляють компанії братів Дубневичів.

Конфлікту Омеляна і Балчуна передувало рішення Кабінету міністрів, який перепідпорядкував "Укрзалізницю", забравши її у Міністерства інфраструктури.Згідно з цим рішенням, "Укрзалізниця" буде підпорядковуватися напряму уряду.